صنایع ساختمانیمجله خبری

قیمت تیرآهن در شهریور کاهش یافت

به گزارش ساختمان آنلاین:  برابر آمارهای وزارت صنعت، قیمت تیرآهن نمره ۱۴ ذوب آهن در شهریور امسال هرکیلوگرم ۱۳۲ هزار و ۶۹۶ ریال بود و نسبت به مرداد ماه که هرکیلوگرم ۱۴۰ هزار و ۸۳۱ ریال بود، کاهش ۵.۸ درصدی را نشان می دهد، اما در مقایسه با شهریور ۹۸ که هرکیلو گرم ۴۷ هزار و ۳۸۳ ریال بود، افزایش ۱۸۰.۱ درصدی یافت.

تیرآهن نمره ۱۶ با کاهش قیمت ۵.۶ درصدی 

براساس جداول آماری وزارتخانه یاد شده، هرکیلوگرم تیرآهن نمره ۱۶ در شهریور به ۱۲۱ هزار و ۶۲۳ ریال رسید و در مقایسه با مرداد ماه امسال که هرکیلوگرم ۱۲۸ هزار و ۷۸۲ ریال بود، افت ۵.۶ درصدی را نشان می دهد، ضمن اینکه نسبت به شهریورماه سال گذشته که هرکیلوگرم ۴۴ هزار و ۶۹۴ ریال بود، رشد ۱۷۲.۱ درصدی را ثبت کرد.

تیرآهن نمره ۱۸ و افت نرخ ۸.۹ درصدی

برابر آمارهای مورد بررسی هرکیلوگرم تیرآهن نمره ۱۸ ذوب آهن در شهریور امسال به قیمت ۱۲۰ هزار و ۵۵۰ ریال عرضه شد و در مقایسه با مرداد که نرخ آن ۱۳۲ هزار و ۲۹۳ ریال بود، کاهش ۸.۹ درصدی داشت، درعین حال نسبت به شهریورماه پارسال که هرکیلو گرم ۴۵ هزار و ۳۷۹ ریال بود، رشد ۱۶۵.۷ درصدی دارد.

کاهش ۹.۲ درصدی نرخ تیرآهن نمره ۲۷ سنگین

 قیمت هرکیلوگرم تیرآهن نمره ۲۷ سنگین ذوب آهن در شهریور برابر با ۱۴۴ هزار و ۲۴۷ ریال بود و در مقایسه با مرداد ماه امسال که هرکیلو گرم ۱۵۸ هزار و ۸۲۴ ریال بود، کاهشی به میزان ۹.۲ درصد را نشان می دهد، اما در مقایسه با شهریورماه ۱۳۹۸ که هرکیلوگرم ۴۷ هزار و ۶۶۹ ریال بود، افزایش ۲۰۲.۶ درصدی را ثبت کرد.

میلگرد آجدار نمره ۱۲ با افت نرخ ۶.۶ درصدی

به استناد آمار وزارت صنعت، قیمت هرکیلوگرم میلگرد آجدار نمره ۱۲ در شهریورماه برابر با ۱۰۲ هزار و ۳۶۴ ریال بود و در مقایسه با مرداد که هرکیلوگرم ۱۰۹ هزار و ۶۳۸ ریال عرضه شد، کاهش ۶.۶ درصدی را ثبت کرد، در عین حال نسبت به شهریورماه پارسال که هرکیلوگرم ۴۴ هزار و ۷۱ ریال بود، افزایش ۱۳۲.۳ درصدی را نشان می دهد.

کاهش قیمت ۵.۹ درصدی میلگرد آجدار نمره ۱۴

 قیمت میلگرد آجدار نمره ۱۴ در شهریورماه ۹۹ هرکیلوگرم ۱۰۱ هزار و ۸۳۲ ریال بود و نسبت به مرداد امسال که ۱۰۸ هزار ۲۳۳ ریال، کاهش ۵.۹ درصدی یافت، در عین حال در مقایسه  با شهریورماه سال گذشته که هرکیلو گرم ۴۳ هزار و ۵۲۰ ریال بود، ۱۳۴ درصد افزایش نرخ دارد.

ورق سیاه سه میلیمترو افت قیمت ۵.۸ درصدی

  آمار مورد بررسی گویای آن است که قیمت هرکیلو گرم ورق سیاه سه میلیمتر فولاد مبارکه در شهریور امسال به ۱۴۷ هزار و ۸۵۱ ریال رسید و نسبت به مرداد ماه که ۱۵۶ هزار و ۹۳۳ ریال بود، کاهش ۵.۸ درصدی را ثبت کرد، اما در مقایسه با شهریورماه سال گذشته که هرکیلو گرم ۶۲ هزار و ۷۷۲ ریال بود، رشد ۱۳۵.۵ درصدی را نشان می دهد.

‎تولید شمش فولادی در نیمه نخست ۹۹ با رشد هفت درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم ‏‏۱۱ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۹۲۱ تن رسید‎.‎

تولیدات فولادی ( مقاطع تخت و طویل) واحد های مورد بررسی در ۶ ماهه امسال به رقم هفت میلیون و ۲۶۵ هزار و ۹۱۶ ‏تن رسید که نسبت به دوره مشابه پارسال افزایش سه درصدی را ثبت کرد‎.‎

معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت به تازگی اعلام کرد: سال ۹۸ بالغ بر ‏‏۲۷.۲ میلیون تن شمش فولاد تولید شد و براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده ظرفیت ‏تولید شمش فولاد به رقم ۵۵ میلیون تن برسد‎.‎

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا