معرفی نرم‌افزار سالیدورکس – SolidWorks

http://teambuildconstruction.co.uk/wp-json/oembed/1.0/embed?url=https://teambuildconstruction.co.uk/residential/ از SolidWorks چه می‌دانید

نرم‌افزار SolidWorks (سالیدورکس) از پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای طراحی سه‌بعدی قطعات صنعتی است. این نرم‌افزار که تولید شرکت فرانسوی Dassault Systemes است، جزو نرم‌افزارهای CAD یا Computer Aided Design طبقه‌بندی می‌شود. نرم‌افزارهای CAD، به ابزارهای طراحی به‌کمک رایانه هم معروف هستند.
سالیدورکس بیشتر مورد استفاده‌ی مهندسان مکانیک، صنایع و طراحان صنعتی قرار می‌گیرد. فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی ورزش، مهندسی توانبخشی و گرایش بیومکانیک مهندسی پزشکی از دیگر کاربران این نرم‌افزار هستند. شرکت‌های قطعه‌ساز خودرو و ماشین‌آلات هم از امکانات پیشرفته و کاربردی سالیدورکس بی‌بهره نیستند.

سالیدورکس علی‌رغم محیط کاربرپسند و استفاده‌ی آسان، پیشرفته‌ترین ابزارهای طراحی و مدل‌سازی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. Help بسیار جامعی که شرکت سازنده برای این نرم‌افزار در نظر گرفته، کاربر را از هر راهنمای دیگری بی‌نیاز می‌کند.
علاوه بر این‌ها سرعت بالا و طراحی‌های کاملاً حرفه‌ای، سالیدورکس را بر سایر نرم‌افزارهای مشابه خود برتری داده‌است. نرم‌افزارهای AutoDesk Inventor و AutoCAD Mechanical از شرکت اتودسک و Solid Edge از شرکت زیمنس، اصلی‌ترین رقبای SolidWorks هستند.

CATIA دیگر نرم‌افزاری است که عملکرد سالیدورکس در رده‌های پایین‌تر شبیه به آن است. کاربرانی که در ابتدای کار با نرم‌افزارهای CAD هستند، بهتر است در قدم اول به یادگیری سالیدورکس بپردازند. پس از تسلط به این نرم‌افزار، کار با CATIA بسیار ساده‌تر خواهدبود. هم‌اکنون بیش از ۱میلیون مهندس در ۱۳۰هزار شرکت در سراسر جهان در حال استفاده از سالیدورکس هستند.

نرم‌افزار SolidWorks

نرم‌افزار SolidWorks

http://landmarkfs.co.uk/2015/08/ اولین نسخه‌ی SolidWorks

شرکت SolidWorks اولین نسخه از نرم‌افزار سالیدورکس را در سال ۱۹۹۵ تحت عنوان SolidWorks 95 به بازار عرضه کرد. این نرم‌افزار رقیبی ارزان‌قیمت برای نرم‌افزارهایی هم‌چون AutoCAD Mechanical و AutoDesk Inventor بود.
در سال ۱۹۹۷ شرکت فرانسوی Dassault Systemes، صاحب‌امتیاز نرم‌افزار توانمند CATIA، سهام شرکت SolidWorks را تا سال ۲۰۰۱ خریداری کرد. از سال ۲۰۰۱ تاکنون، شرکت SolidWorks  تحت نظارت کمپانی Dassault Systemes، مجدداً مسئولیت تولید این نرم‌افزار را به عهده دارد. SolidWorks 2019 آخرین نسخه از این نرم‌افزار است که توسط این کمپانی در اختیار کاربران قرار گرفته‌است.

کمپانی فرانسوی Dassault Systemes

کمپانی فرانسوی Dassault Systemes

ویژگی‌های نرم‌افزار SolidWorks

از بارزترین ویژگی‌هایی که باعث تمایز سالیدورکس از سایر نرم‌افزارهای مشابه شده، سهولت در استفاده از آن است. سالیدورکس نرم‌افزار آسانی است، رابط گرافیکی قوی‌ای دارد و در مقایسه با دیگر نرم‌افزارها، سریع‌تر عمل می‌کند. پشتیبانی از ۱۰ زبان، آیکون‌های هدفمند، امکان استفاده از توابع ریاضی و بهره‌گیری از ماژول‌های تحلیلی از ویژگی‌های سالیدورکس هستند. در این نرم‌افزار کاربر قادر به طراحی هم‌زمان ساده‌ترین و پیچیده‌ترین انواع سیستم‌های صنعتی خواهدبود.

امکان معادله‌نویسی، استفاده از کتابخانه‌ی‌ قطعات استانداردهای مختلف، ایجاد نماهای انفجاری و تهیه‌ی انیمیشن از آن‌ها از توانایی‌های سالیدورکس است. در این نرم‌افزار کاربر می‌تواند ورودی‌ها را از اتوکد گرفته و خروجی‌ها را در قالب DXF ارائه دهد.
هم‌چنین ارائه‌ی خروجی‌های گرافیکی در محیط PhotoWorks یا Photoview 360 و سه‌بعدی‌سازی با نرم‌افزار ۳D MAX در سالیدورکس امکان‌پذیر است.

شبیه‌سازی فرآیندهای جوش‌کاری، ریخته‌گری، قالب‌سازی، تست حرارت، تحلیل تنش و مدل‌سازی مقاومت قطعه تحت انواع بارگذاری‌ها از دیگر کاربردهای سالیدورکس است. این نرم‌افزار با اکثر نرم‌افزارهای ماشین‌کاری مانند PowerMILL، MasterCam، EdgeCam و … مرتبط می‌شود. قابلیت لینک شدن با نرم‌افزارهای تحلیلی هم‌چون ANSYS و ABAQUS از ویژگی‌های کلیدی و کاربردی سالیدورکس است.

SolidWorks، نرم‌افزاری برای طراحی سه‌بعدی قطعات صنعتی

SolidWorks، نرم‌افزاری برای طراحی سه‌بعدی قطعات صنعتی

Buy Phentermine Singapore محیط‌های SolidWorks

این نرم‌افزار از سه محیط اصلی تشکیل شده‌است.
محیط Part یا قطعه، محیط Assembly یا مونتاژ و محیط Drawing یا نقشه‌کشی.
در ادامه به اختصار درباره‌ی کاربرد این سه محیط صحبت خواهیم‌کرد.

هر ساختار مکانیکی یا صنعتی که قصد طراحی آن را داشته باشید، از قطعات کوچک‌تری تشکیل شده‌است.
پس قدم اول در طراحی یک سیستم مکانیکی یا صنعتی، رسم و طراحی قطعات آن است.
این فرآیند با استفاده از نقشه‌های دو یا سه‌بعدی در محیط Part یا قطعه انجام می‌شود.
در این محیط ابزارهای مناسبی برای طراحی سازه‌های جوشی، پروفیل‌های استاندارد، قطعات الکترونیکی، خطوط لوله‌کشی و ورق‌کاری وجود دارد.

قطعاتی که در محیط Part طراحی شده‌اند، در محیط Assembly یا مونتاژ با اعمال قیودی به هم متصل می‌شوند.
درواقع این محیط، فضایی برای مونتاژ قطعات ساخته شده و تبدیل آن‌ها به سیستمی یکپارچه است.
امکان اعمال تحلیل‌های مختلف و واکاوی اثر آن‌ها بر عملکرد سیستم، در این فضا برای کاربر وجود دارد.
این امکان اما، ابزاری بسیار ناقص و ابتدایی برای شبیه‌سازی دینامیکی است.
برای حل این مشکل، سالیدورکس به‌همراه بسته‌ای تحلیلی تحت عنوان COSMOSM عرضه می‌شود.
این بسته توانمندی‌های جدیدی را برای تجزیه و تحلیل دینامیکی مدل‌سازی‌ها در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
سه ماژول اصلی این بسته تا سال ۲۰۰۸ با نام‌های COSMOSWorks، CSMOSMotion و COSMOSFloWorks ارائه می‌شدند.
این سه ماژول از سال ۲۰۰۹ تغییرنام داده و پس از آن به نام‌های SolidWorks Simulation، SolidWorks Motion و SolidWorks Flow Simulation در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

پس از طراحی قطعات در محیط Part و مونتاژ آن‌ها در محیط Assembly، نوبت به محیط Drawing یا نقشه‌کشی می‌رسد.
ترسیم نقشه‌ی دوبعدی سیستم‌های طراحی شده و نهایی کردن آن‌ها برای چاپ، در این محیط انجام می‌شود.

مدل‌سازی موتور در SolidWorks

برای نصب SolidWorks به چه سیستمی نیاز دارید

تا سال ۲۰۱۴ این نرم‌افزار برای هردو سیستم‌عامل‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی ارائه می‌شد. اما از سال ۲۰۱۵، نسخه‌های منتشر شده‌ی این نرم‌افزار تنها بر سیستم‌عامل‌های ۶۴ بیتی قابل نصب هستند.
سالیدورکس بر ویندوزهای ۷، ۸ و ۱۰ نصب می‌شود، اما ویرایش ۲۰۱۹ با ویندوز ۸ هم‌خوانی ندارد.
سیستمی با پردازنده‌ای با حداقل فرکانس ۳٫۳ گیگاهرتز، حداقل حافظه‌ی موقت ۱۶ گیگابایت و حداقل حافظه‌ی سیستم ۱۰ گیگابایت برای نصب سالیدورکس مناسب است.

5 (100%) 2 امتیازs
دستگاه تیغه تیزکن اینهل مدل BT-SH 90-350

دستگاه تیغه تیزکن اینهل مدل BT-SH 90-350

فروشگاه عرضه کننده
1,078,000 تومان
مینی اره دیسکی اینهل مدل TC-CS 860-2Kit

مینی اره دیسکی اینهل مدل TC-CS 860-2Kit

فروشگاه عرضه کننده
880,000 تومان
اره برقی ای جی پی مدل RS26

اره برقی ای جی پی مدل RS26

فروشگاه عرضه کننده
5,600,000 تومان
اره دیسکی دوو مدل DACS1500

اره دیسکی دوو مدل DACS1500

فروشگاه عرضه کننده
1,155,000 تومان
اره فارسی بر رونیکس مدل ۵۰۲۵

اره فارسی بر رونیکس مدل ۵۰۲۵

فروشگاه عرضه کننده
4,655,000 تومان
اره شیار زن ای جی پی مدل CG150

اره شیار زن ای جی پی مدل CG150

فروشگاه عرضه کننده
19,500,000 تومان

برچسب ها

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه خود را ثبت کنید