بلاگتاسیسات برقی

همه چیز درباره ارتباطات بی‌سیم و سیستم خانه هوشمند

ارتباطات بی‌سیم و سیستم خانه هوشمند

 

اختصاصی ساختمان آنلاین: امروزه با پیشرفت تکنولوژی انسان می‌‌‌‌‌‌تواند اعمالی را انجام دهد که مردم گذشته حتی فکرش را هم نمی‌توانستند بکنند. پیشرفت علم موجب شده است انسان کنترل هر چیزی را به دست بگیرد و علم را برای آسان کردن زندگی و افزایش راحتی خود به کار بگیرد. در دنیای امروز به دلیل وجود مشغله فراوان و حضور کم‌تر مردم در خانه‌های خود و وقت‌گذرانی در محل کار و … ، به سیستمی نیاز است که انسان بتواند منزل خود را در طول روز کنترل کند. در هنگام سفر نیز کنترل منزل و لوازم آن ضروری است. وسایل منزل شما هر چند کوچک باشند برای شما با ارزش هستند و در گرانی این روزها و افزایش قیمت‌ها باید از آن‌ها به خوبی نگهداری کرد. امروزه سیستمی طراحی شده است که شما می‌توانید به وسیله تلفن همراه خود، از هر جای دنیا خانه و لوازم آن را کنترل کنید! در ادامه به معرفی سیستم هوشمند کنترل از راه دور که با نام‌های «خانه‌های هوشمند» و «اتوماسیون خانگی» شناخته می‌شود، می‌پردازیم.

 

خانه‌های هوشمند

فرایند هوشمند سازی منازل مدت طولانی است که در دست اجرا است اما ظهور گوشی‌های هوشمند و وای فای موجب شده است این تکنولوژی راحت‌تر در دسترس مردم قرار بگیرد و قیمت مناسب‌تری پیدا کند. شاید تصور کنترل همه لوازم خانه از راه دور، برای شما مشکل و همانند داستان‌های علمی تخیلی باشد، اما درست است، شما می‌توانید به وسیله تلفن همراه، منزل خود را از هر جای دنیا کنترل کنید و بر آن نظارت داشته باشید.

خانه‌های هوشمند
خانه‌های هوشمند
 • امنیت منزل خود را با سیستم هوشمند افزایش دهید

با استفاده از سیستم ارتباطات بی‌سیم خانه هوشمند می‌توانید در هر جای شهر و حتی دنیا، بر منزل خود نظارت کنید. دیگر نیازی نیست در هنگام سفر و رفتن به سرکار، نگران لوازم خانه خود و سرقت آن‌ها باشید. شما به وسیله اپلیکیشن‌های هوشمند می‌توانید به صورت بیست و چهار ساعته و در تمام روزهای هفته بر منزل خود نظارت داشته باشید. این سیستم بی‌سیم تصویری همه جانبه از منزل شما ارائه می‌دهد و در صورت شناسایی هر گونه عمل غیرعادی، آن را از طریق ارتباطات بی‌سیم به شما اطلاع می‌دهد. اگر قرار باشد در هنگام سفر هیچ یک اعضای خانواده در منزل نباشند و اجازه رفت و آمد افراد دیگری به منزل شما وجود نداشته باشد، سیستم خانه هوشمند، هر گونه رفت و آمد را به شما اطلاع می‌دهد و در صورت جا به جا شدن لوازم خانه و به وجود آمدن سر و صدای غیرعادی آن را از طریق تماس تلفنی، ایمیل و پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کند. همچنین شما می‌توانید یک ویدئو از خانه خود با زاویه‌های مختلف داشته باشید.

 

 • زنگ درب را در هر جای دنیا پاسخ دهید!

ممکن است زمانی که در خانه نیستید کسی زنگ درب شما را فشار دهد و نداند که در منزل خود نیستید. با داشتن سیستم بی‌سیم doorbell video می‌توانید زنگ درب را از تلفن همراه خود پاسخ دهید و با فرد منتظر صحبت کنید. doorbell video دوربین بی‌سیمی است که به دوربین آیفون درب منزل شما متصل است و شما می‌توانید فرد پشت در را از طریق آن ببینید. این سیستم برای زمانی که بسته‌ای برای شما می‌آید هم بسیار مناسب است. ممکن است بسته پستی شما زمانی برسد که شما در ترافیک گیر افتاده‌اید! در این زمان می‌توانید درب را برای پستچی باز کنید و اجازه دهید پستچی بسته را پشت درب شما بگذارد و سپس درب را ببندد.

 

 • سیستم الکترونیکی منزل خود را کنترل کنید

با استفاده از سیستم ارتباطات بی‌سیم هوشمند، می‌توانید لوازم الکتریکی منزل خود را کنترل کنید. ممکن است بعد از خروج از خانه فراموش کنید که برق را خاموش کنید. با مجهز بودن منزل شما به این سیستم دیگر جای نگرانی و هدر رفتن انرژی وجود ندارد. شما می‌توانید به آسانی لامپ‌ها، لوازم برقی مثل تلویزیون و … را به وسیله نرم‌افزارهای کنترل بی‌سیم روشن و خاموش کنید. این سیستم دارای راهنمای صرفه‌جویی مصرف انرژی است و می‌توانید در جداول مخصوصی که در برنامه موجود است میزان مصرف انرژی هر وسیله را ببینید. همچنین ممکن است در هوای تابستانی بخواهید قبل از ورودتان به خانه، سیستم خنک‌کننده هوای منزلتان را خنک و مرطوب کند. با استفاده از سیستم ارتباطات بی‌سیم می‌توانید هر وقت که اراده کردید، کولر را روشن کنید! همچنین در هوای سرد و زمستانی می‌توانید سیستم گرمایشی را قبل از ورودتان به خانه فعال کنید.

سیستم الکترونیکی منزل خود را کنترل کنید
سیستم الکترونیکی منزل خود را کنترل کنید
 • کنترل ترموستات از راه دور

با استفاده از سیستم ارتباطات بی‌سیم خانه هوشمند می‌توانید ترموستات هوشمندی که در خانه نصب کرده‌اید را خاموش و یا روشن کنید. با استفاده از این قابلیت می‌توانید در صورت فراموشی خاموش کردن ترموستات، بیرون از منزل این کار را انجام دهید و همچنین دمای منزل خود را تنظیم کنید.

 

 • آبیاری باغچه و گیاهان

اگر علاقه‌مند به گیاهان مختلف هستید و در منزل خود از گیاهانی نگهداری می‌کنید و یا باغچه‌ای در حیاط خلوت منزل خود دارید، دیگر نیاز نیست نگران فردی باشید که به موقع گیاهانتان را آبیاری کند. برنامه‌هایی در این زمینه وجود دارد که میزان رطوبت خاک را اندازه‌گیری می‌کند تا آبیاری با توجه به الگوی آب و هوایی انجام شود! با استفاده از سیستم ارتباطات بی‌سیم می‌توانید گیاهان خود را در هنگام مسافرت و دور بودن از خانه زنده نگه‌دارید.

 

 • هشدار در رابطه با دود و آتش

بدترین خطری که می‌تواند منزل شما را تهدید کند، آتش‌سوزی است. در صورت بالا رفتن سطح مونوکسید کربن منزل شما، سیستم هشدار فعال می‌شود. علاوه بر سیستم بی‌سیم هشدار دود و آتش، سیستمی برای پایین آمدن میزان مونوکسید کربن وجود دارد. در صورتی که آتشی در اثر سهل‌انگاری در استفاده از لوازمی که خطر آتش‌سوزی دارند و یا اتصالات برقی که موجب آتش‌سوزی می‌شوند، ایجاد شود، سیستم هشدار، شما را مطلع می‌سازد و خود نیز فعال می‌شود تا آتش را خاموش کند. شما نیز در این هنگام می‌توانید با آتش‌نشانی تماس بگیرید!

 

 • کنترل آکواریوم به وسیله سیستم ارتباطات بی‌سیم خانه هوشمند

با استفاده از این سیستم می‌توانید به راحتی به ماهی‌های خود غذا دهید. علاوه بر تغذیه اتوماتیک، امکان پاک‌سازی و کنترل اوزون نیز توسط این سیستم وجود دارد.

 

 • درب خود را بدون کلید قفل کنید

آیا تا به حال این اتفاق برای شما افتاده است که در مسیر خود شک کنید که درب خانه را قفل کرده‌اید یا نه؟ دیگر نیازی نیست نگران این مسئله باشید! شما در تلفن همراه خود یک کلید اضافی مجازی دارید. دیگر نیازی نیست مضطرب شوید و یا برای قفل کردن درب دوباره به خانه برگردید.

درب خود را بدون کلید قفل کنید
درب خود را بدون کلید قفل کنید
 • چراغ‌ها و پرده‌ها را از راه دور کنترل کنید

به وسیله سیستم ارتباطات بی‌سیم می‌توانید از راه دور آب‌نما، چراغ‌ها، پرده‌ها و … را کنترل کنید.

 

 • انواع وسایل ارتباطات بی‌سیم خانه هوشمند

گوشی‌های هوشمند به سرعت در حال تبدیل شدن به دستگاه‌هایی بسیار قدرتمند هستند. در ادامه به معرفی بیست دستگاهی می‌پردازیم که شما می‌توانید از طریق ارتباطات بی‌سیم هوشمند، از راه دور آنان را استفاده کنید.

 

 • Amazon Echo show: برنامه‌ای با قابلیت تماس ویدئویی با سایر کاربران، مجهز به بلندگوی هوشمند الکسا
 • Samsung POWERbot R7040 Robot Vacuum: این محصول جاروبرقی کوچکی است که علاوه بر قیمت مناسب، نحوه استفاده آسانی دارد. قدرت مکش و پاک‌کنندگی این دستگاه بسیار بالاست و به وسیله سیستمی صوتی عمل می‌کند.
 • WeMo Mini Smart Plug: این دستگاه از استانداردهای خانگی زیادی برخوردار است و مجهز به سیستم الکسا است. این برنامه از هر جایی که بخواهید کنترل می‌شود و بسیار باهوش است! برای مثال زمانی که شما مسافرت هستید به صورت خودکار برق منزل را روشن و خاموش می‌کند تا کسی متوجه نبود شما در منزل نشود!
 • Google Home: این دستگاه مانند یک موتور جستجو عمل می‌کند و شما می‌توانید هر چیزی را از آن درخواست کنید. می‌توانید از او بخواهید آهنگ مورد علاقه‌تان را پخش کند. ساعت را به شما بگوید و … . علاوه بر این، لوازمی که به آن متصل هستند را می‌تواند کنترل کند.
 • Amazon Echo: این دستگاه نیز مانند نمونه قبلی تمام درخواست‌های شما را پاسخ می‌دهد. برایتان کتاب می‌خواند. آخرین اخبار را برایتان می‌خواند و علاوه بر این دستگاه‌های متصل به خود را کنترل می‌کند.
 • Linksys Velop: این دستگاه به شما کمک می‌کند سیستم اینترنت عالی داشته باشید.
 • Nest Cam IQ: این دستگاه دارای دوربینی هوشمند است که مجهز به تشخیص چهره است و در صورت وجود غریبه در مکان شما، از راه‌های مختلفی شما را مطلع می‌سازد. کیفیت ویدئوهای این دستگاه بسیار بالا است.
انواع وسایل ارتباطات بی‌سیم خانه هوشمند
انواع وسایل ارتباطات بی‌سیم خانه هوشمند
 • Nest Protect Smoke Detector: این دستگاه بی‌سیم در صورت تغییر میزان مونوکسید کربن، به شما هشدار خواهد داد.
 • Logitech Harmony Elite: این دستگاه یکی از بهترین دستگاه‌های سیستم‌های ارتباطی بی‌سیم خانه‌های هوشمند است. این دستگاه می‌تواند ۲۷۰۰۰۰ وسیله را پشتیبانی کند و گوشی شما را به برنامه‌ای رایگان تبدیل به کنترل کند.
 • Philips Hue White and Color Ambiance Wireless Lighting Kit: با این وسیله می‌توانید به نورپردازی محل خود بپردازید.
 • Logitech Pop Home Switch: این دستگاه نیز لوازم مختلفی را در منزل شما می‌تواند کنترل کند.
 • TP-Link Smart Plug: این دستگاه هم مانند دستگاه قبلی عمل می‌کند.
 • Frigidaire Cool Connect Air Conditioner: این سیستم تهویه هوای مطبوع می‌تواند از هر مکانی توسط شما کنترل شود و میزان انرژی مصرفی پایینی دارد.
 • Nest Learning Thermostat: به وسیله این دستگاه می‌توانید ترموستات منزل خود را کنترل کنید.
 • Ring Video Doorbell: به وسیله این دستگاه می‌توانید زنگ در خود را کنترل کنید و با افراد منتظر در پشت در خانه خود صحبت کنید.
 • Kwikset Kevo Bluetooth Smart Lock: این برنامه همان کلید اضافی مجازی در تلفن همراه شماست!
 • Samsung Family Hub 2.0 Smart Refrigerator: این یخچال هوشمند قابلیت پخش موسیقی و فیلم است و در عین حال می‌تواند لیست خریدی برای شما تهیه کند! این یخچال مجهز به سه دوربین است.
 • Petzi Treat Cam: این دوربین هوشمند مخصوص نگهداری از حیوانات خانگی از راه دور است. شما می‌توانید به وسیله این سیستم با حیوانات خود در خانه ارتباطات تصویری برقرار کنید تا آن‌ها دل‌تنگ شما نشوند!
 • iRobot Roomba 960 Robotic Vacuum Cleaner: این جاروبرقی هوشمند با قابلیت بالای تمیزکنندگی، به وسیله الکسا و سیستم صوتی کنترل می‌شود.
 • Dyson Pure Hot Cool Link Air Purifier: این تصفیه‌کننده هوشمند هوا علاوه بر مجهز بودن به سیستم سرمایش و گرمایش، می‌تواند آلاینده‌های موجود در هوا را حذف کند.
به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا