بلاگمصالح و متریال

مزایای سقف های یوبوت

مزایای سقف های یوبوت

۱-افزایش تعداد طبقات : امکان استفاده از طبقات در ارتفاع یکسان ساختمان(برج ها) و حجم ساختمان

۲- دهانه بزرگ و آزادی معمارانه مهم و زیاد: فضاهای بزرگتر

۳- کاهش ضخامت صفحه: صفحات باریک تر همراه با بارها و سلاست برابر و یا سلاست بیشتر با ضخامت برابر

۴-کاهش در تعداد ستون ها: تسهیل استفاده از تخصیص های مجدد

۵-کاهش در تعداد ستون ها و بهینه سازی مقطع ستون های گسترده تر: تسهیل استفاده از تخصیص های مجدد

۶-کاهش در میزان بارهای سرتاسری وزن سازه وارد بر ستون ها و پی

۷- کاهش میزان پی: حفاری کمتر

۸- بهبود رفتار آکوستیکی(صوتی): انتقال صوتی کمتر

۹-عمق کمتر حفاری پی: هزینه های کمتر برای حفاری های پی

مزایای سقف های یوبوت

مزایای واقعی:

ما در حال تخمین زدن مزایای صفحات سبک دارای بتن یوبوت به طور کاملا اشتباه هستیم که تنها آن را به قیاس محض در مورد صرفه جویی در بتن و هزینه قالب ها در سطوح صفحات محدود می کند. در این راه زمانی که تحلیل ها خیلی فوری و احساسی صورت می گیرند حسابرسی در مورد تنوع هزینه ها ، جزییات و مزایای کاربردی ارائه شده در بتن یوبوت برای کل سازه صورت نمی گیرد: کاهش استفاده از فلز در صفحات ستون ها و فنداسیون در مجموع به میزان ۱۵ درصد (درحالت های گوناگون)  و استفاده از بتن کمتر نه تنها برای صفحات بلکه برای ستون ها و فنداسیون از ویژگی های یوبوت ها می باشد. و مزایای ضدلرزه ای نیز با کاهش میزان وزن ساختمان ها در ارتباط هستند؛ستون های باریک و فنداسیون ها ،هزینه های کمتر مرتبط با حفاری فنداسیون ،نظم و در جایی نامنظمی ستون ها به منظور واکنش به آزادی معمارانه در سازه مورد نیاز است ، کاهش کار و انتقالات بالاسری قالب ها نیز مزایایی در سایت های پشتیبانی می باشند.

بتن یوبوت در تمامی حالاتی که نیاز به یک صفحه سازه ای  همراه با نیاز به استفاده کمتر از بتن می باشد استفاده می گردد و بنابراین برای سازه های سبک تر استفاده می شود.

بتن یوبوت یک راه حل ایده آل برای ایجاد صفحات با دهانه های بزرگتر و یا ظرفیت باربری بیشتر می باشد و به گونه ای خاص برای سازه هایی که نیازمند فضاهای باز از قبیل کارهای اجرایی،ساختمان های تجاری و صنعتی همچنین فضاهای عمومی، سازه های مسکونی و عمرانی مناسبند.که توزیع نامنظم ستون ها را ممکن میسازد به صورتی که شاه تیر ها نیازی به خلق و تولید شدن ندارند. در فضای حیاط هایی که سختی دسترسی دارند و یا کارهای بازسازی، بتن های یوبوت به دلیل مدولار بودن، سبکی و قدرت مانور می توانند استفاده گردند تا سازه ای افقی را بدون کمک هندلینگ ها یا تجهیزات بالابر ایجاد کنند. با کمک یوبوت ها خرپاهای فنداسیون می توانند با ضخامت بیشتری همراه با کاهش حجم فنداسیون ایجاد گردند.

۱- تمامی سطح صفحات  در سایت بوسیله قالب هایی همراه با عرشه های چوبی(یا سیستم های مشابه) احاطه شده اند میلگردهای بتن ارمه پایین تر در دو جهت عمودی مطابق با طراحی ایجاد گردیده و شبکه ای که برای بتن ارمه بالاتر ساماندهی شده است.

۲- قالب های بتن های یوبوت با استفاده از تیرهای جاکننده جانبی جانمایی شده اند به این منظور که آن ها را در فاصله مرکزی مورد نظر قرار دهند تا بتوانند عرض تیر را تعیین کنند در اینجا باید از آسانسور مخروطی شکل تشکر کرد که قالب های بتن یوبوت را از سطح حمل میکند و این امکان را برای صفحه پایینی به وجود میاورد که شکل بگیرد. اگر از عناصر دوگانه و یا سه گانه استفاده می گردد این عناصر در ابتدا باید سرهم شده و متصل گردند تا بتوانند پالت های متمایزی را در فضای حیاط عرضه کنند.

۳- موقعیت بتن آرمه با قرار گرفتن میلگردهای بالایی قالب های بتن یوبوت در دو جهت و همچنین مقاومت در برابر برش و یکپارچه عمل کردن در جاهایی که مطابق با طراحی لازم  است تکمیل می گردد.

۴- ریختن بتن باید به منظور جلوگیری از شناور شدن قالب ها در دو سطح شکل بگیرد یک لایه اولیه در ابتدا باید قالب بندی گردد تا بتوانند ضخامت برابری را در ارتفاع کف آسانسور پر کنند قالب بندی ها باید برای بخش ابتدایی صفحات ادامه یابند تا زمانی که بتن شروع به ریختن کرده و نیمه مایع گردد.

۵- با یکبار تنظیم مناسب قالب ها میتوانند مجددا از نقطه ی آغازین شروع گردند و به طور کامل بتن یوبوت را دفن کنند سپس قالب ها با رفتاری سنتی سطح بندی و هموار می گردد.

۶- یکبار که سازه سخت شود قالب میتواند جدا گردد در حالی که سطح آن در زیر طاق همچنان نرم است

به منظور اطمینان از نصب و راه اندازی درست لطفا اشاره ای به تولیدات مورد نیاز قابل استفاده داشته باشید.

بتن یوبوت بازیافت قالب پلیپروپیلن است که طراحی گردیده تا صفحات خارجی و مسطح الواری را ایجاد کند استفاده از قالب های بتن یوبوت این امر را ممکن می سازد که ستون های قارچی شکل داشته باشیم  با این امکان که این قارچ ها را در ضخامت صفحات نیز داشته باشیم . تشکر از آسانسور مخروطی که که بتن یوبوت را در قالب های داخلی حمل می کرد تا شبکه ای مشابه تیرهای عمودی بسته از کف و بالای یک سطح مسطح ایجاد گردد که بوسیله یک  قالب مجزا تولید شده است که نتیجه آن نیز کاهش در میزان استفاده از بتن و فلز است.

بتن یوبوت به منظور ایجاد صفحات با دهانه بزرگ استفاده می گردد که قادرند بار زیادی را بدون استفاده از تیر تحمل کنند سبک بودن ،سرعت کار، و آسانی قراگیری و همچنین مدولار بودن که دست طراح را در تنوع پارامترهای زمین شناسی به عنوان نیازمندی های اتخاذ شده در تمامی شرایط همراه با آزادی معمارانه بیشتر باز می گذارد از ویژگی های بتن یوبوت می باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا