دیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

مسکن ملی باید بر اساس اصول ایمنی ساخته شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ساختمان آنلاین  در جریان افتتاحیه دومین اجلاس روسای کمیسیون های معماری و شهرسازی استان ها و کلان‌شهر های کشور، مهدی عباسی در جایگاه ریاست این نشست با اشاره به اینکه محور این اجلاس باز آفرینی و مسکن ملی است تاکید کرد: اشتباهات مدیریتی و بی توجهی نسبت به رعایت قوانین و ضوابط شهرسازی با پیامدهای جبران ناپذیری همراه خواهد بود.

وی گفت: شرایط فعلی حوزه شهرسازی،میراث تصمیمات مدیریتی گذشته است و گاهی افسوس می خوریم و با خود می گوییم ای کاش گذشتگان با رعایت قانون و اجرای تصمیمات صحیح ،مانع از بروز چنین مشکلاتی می شدند.

عباسی خاطرنشان ساخت :اشتباهات فعلی در حوزه شهرسازی گریبان آیندگان را خواهد گرفت به طوری که قادر به حل مشکلات نخواهند بود ،کما اینکه ما نیز در شرایط حاضر بسیاری از مشکلات کنونی را نمی توانیم حل کنیم .

وی در بخش دیگری از اظهارات خود اذعان داشت: در حال حاضر در کلانشهر تهران نقاط ضعف کم نیستند اما بنده بر این باورم که اگر قوانین فعلی وجود نداشتند اوضاع به مراتب بدتر بود .

. در ادامه این مراسم فریدون بابایی نائب رئیس مجمع کمیسیون های شهرسازی و معماری تبریز گفت: در همان روز نخست کمیته ها و پنل های تخصصی مشخص شدند که شامل سه کمیته شهرسازی و معماری و بازآفرینی بودند.یکی از اولین الزامات این جلسات، همزمانی سیاست دولت درخصوص مسکن با شروع شورای ششم شهرهای کشور بود. چراکه حدود هشت سال در حوزه تولید مسکن شاهد رخوت بودیم اما در دولت جدید، مجلس قانون جهش تولید مسکن را تصویب کرد و در مواد مختلف آن صراحتا به تکلیف دولت در این خصوص اشاره شده بود.

بابایی در ادامه به بازگویی بخشی از دغدغه های مطرح شده از سوی سایر کلان شهرها در مجمع پرداخت و گفت: قانون محل مطب پزشکان سبب هرج و مرج در برخی شهرهای ما شده است که باید این موضوع به صورت تخصصی در مجمع چاره اندیشی شده و در نهایت در شورای عالی استانها پیگیری کلان صورت گیرد.

وی ادامه داد: موضوع دیگر کاربری های عمومی است که حدود ۵۰ درصد کاربری های شهری را تشکیل می‌دهند و مورد دیگر وجود املاک قولنامه ای و فاقد سند هستند و در نهایت آنچه که شهرهای و حتی روستاهای ما را در حریم ها و داخل محدوده  تهدید می کند موضوع ساخت و سازهای  غیر مجازاست.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا