اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

متخلفان طی پنج روز، اسکلت ساختمان 5 طبقه را نصب کردند / ریشه کنی ساخت‌وسازهای غیر مجاز در دستور کار است

شهردار منطقه 18 با اشاره به اینکه در بررسی ساخت و سازهای غیر مجاز در این منطقه شاهد آن بودیم که متخلفان طی پنج روز اسکلت یک ساختمان 5 طبقه را نصب کرده اند از کاهش چشمگیر حجم این نوع تخلفات در منطقه 18 خبر داد.

محمد جواد خسروی ضمن بیان مطلب فوق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری ساختمان آنلاین،  درخصوص آخرین وضعیت ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این منطقه اذعان داشت: در منطقه 18 در دو الی سه نقطه، شاهد انجام ساخت وسازهای غیر مجاز بوده ایم اما برای کنترل این موضوع، ساماندهی این ساخت و سازها در دستور کار قرار گرفته است به طوری که این عده ملزم به طی مراحل قانونی صدور مجوزهای ساخت و ساز و اخذ پروانه ساختمانی شده اند.

وی تاکید کرد: در نتیجه این سیاست، ما شاهد رشد 500 درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافتهای فرسوده منطقه 18 شده ایم که این امر نشان دهنده آن است که اهتمام ویژه ای برای کنترل ساخت وسازهای غیر مجاز در این منطقه داشته ایم و رشد 5 برابری ساخت وساز در بافت فرسوده به خوبی بیانگر سخت گیری ها برای مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در این منطقه بوده است.

شهردار منطقه 18 در پاسخ به این سوال که آیا می توان مدعی شد که ساخت و سازهای غیر مجاز در این منطقه به طور کامل ریشه کن شده است یا خیر تصریح کرد: قطع به یقین ساخت و سازهای غیر مجاز هنوز هم در حال رخ دادن است اما سیاست‌های ما سبب شده است که حجم تخلفات به حداقل برسد.

وی در توضیح برخی ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه 18 تصریح کرد: در بعضی از موارد شاهد آن بوده ایم که که طی پنج الی شش روز اسکلت ساختمان پنج طبقه نصب شده است. البته در حال حاضر به جد مقابل این موضوع ایستاده ایم و تخلفات و ساخت و سازهای غیرم جاز به شدت کاهش پیدا کرده است و این آمارها و اظهارات در سامانه های شفافیت و بازرسی شهر تهران است قابل استعلام است.

شهردار منطقه 18 در ادامه گفتگوی خود با ساختمان آنلاین همچنین در خصوص همکاری شهرداری تهران با بنیاد مسکن برای ساخت و ساز و تولید مسکن نیز به بیان توضیحاتی در خصوص نحوه این تعامل پرداخت و خاطر نشان ساخت: شهرداری تهران برای تولید مسکن در مناطق جنوبی پایتخت با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وارد تعامل شده است و سال گذشته نیز در فاز اول کلنگ بیش از هزار واحد مسکونی به زمین زده شد. شهرداری در بحث صدور مجوز و نیز زمین، تسهیلات ارایه می دهد و به صورت مشارکتی با بنیاد مسکن اقدام به ساخت و ساز می کند

وی تاکید کرد: این تعامل، اتفاق بسیار خوبی است که در شهر تهران در حوزه مسکن در مناطق جنوبی در حال رخ دادن است.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا