اجتماعی

لایحه فرونشست به مجلس ارائه می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام سید محمد آقامیری،در پنجمین جلسه کمیته فنی مطالعات محیط زیستی طرح ها و پروژه های عمرانی و در جریان بررسی پروژه احداث تونل شهری شهید متوسلیان در بزرگراه شهید صیاد شیرازی گفت: شورای اسلامی شهر تهران در حال تهیه لایحه ای در خصوص وضعیت قنات های شهر تهران برای ارائه به مجلس شورای اسلامی است تا متولی واحدی برای این معضل پایتخت و به طور کلی کشور مشخص شود.
وی با بیان یکی از مشکلات احداث تونل های شرقی و غربی کلانشهر تهران وجود قنات های زیرزمینی است که به دلیل عدم امکان تغییر مسیر احداث پروژه ها را گاه به تعویق می اندازد، گفت: در گذشته بیش از ۵۰۰ قنات فعال داشته که این تعداد هم اکنون به حدود ۷۰ قنات تنزل یافته است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: ساخت و سازهای غیراستاندارد و عدم رسیدگی به موقع به قنات های پایتخت منجر به فرونشست خاک تهران و دیگر شهرها شده، به طوری که هم اکنون در دشت ورامین شاهد روزانه نشست یک میلیمتری خاک هستیم که این آمار در پایان سال بیش از ۳۰ سانتیمتر است و حکایت از نیاز مبرم به رسیدگی و مدیریت استاندارد و فنی این معضل دارد.
آقامیری با اشاره به تشکیل کمیته تخصصی شورای اسلامی شهر به منظور تهیه لایحه ای جلوگیری از فرونشست زمین در کشور گفت: هم‌اکنون این کمیته در شورای عالی استان ها آغاز بکار کرده که پس از تهیه و تدوین لایحه مذکور به منظور مدیریت هر چه بیشتر فرونشست خاک تهران به مجلس شورای اسلامی ارایه خواهد شد.
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه قنات ها، شبکه های آبی بسیار مفیدی برای شهر تهران هستند که نبودشان گاه منجر به آسیب های جبران ناپذیری شده است، افزود: در شورا به صورت تخصصی به موضوع مهم قنات ها با مشارکت سازمان ها، مناطق و مراکز علمی و پژوهشی پرداخته ایم تا با تهیه یک لایحه و ارائه آن به مجلس شورای اسلامی برای همیشه متولی واحدی برای این معضل کشوری مشخص شود.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا