اجتماعی

گزارشات حسابرسی داخلی مبنای رتبه‌بندی مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌ها در میزان برقراری انضباط مالی

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران، ابراهیم باقی مدیر کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران در جریان بررسی گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۱۷ برای سالهای مالی ۹۶تا ۹۹ گفت:همانطور که می دانید ما در حوزه حسابرسی بحث کنترل داخلی را داریم که از آن به عنوان حسابرسی داخلی یاد می شود.

وی ادامه داد : این در حالی است که تا قبل از سال جاری حسابرسی داخلی به شکل نوین و اثرگذار به هیچ عنوان در شهرداری عملیاتی نشده بود و صرفا حسابرسان مستقل یا حسابرسان منتخب شورای شهر بحث حسابرسی را انجام می دادند.

باقی افزود: از ابتدای سال حسابرسان داخلی در مناطق، سازمان ها و شرکت ها مستقر شدند و اولین گزارشات حسابرسی داخلی که شامل فرایند ها نیز می شود ، تهیه شده است.

باقی افزود: تا کنون نظام نامه حسابرسی داخلی نیز وجود نداشت و اکنون این نظام نامه نیز تنظیم شده و پس از تایید در معاونت مالی در صحن شورا برای تصویب نهایی مطرح خواهد شد.

باقی اضافه کرد: گزارشات حسابرسی از دغدغه های معاونت مالی است و این در حالی است که این گزارشات مبنای رتبه بندی مناطق ، سازمان ها و شرکت ها خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا