مجله خبریراه و شهرسازی

برنامه‌ریزی برای نوسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سال

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: طبق تاکید وزیر راه و شهرسازی، نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده در برنامه اجرایی قرار گرفته است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آئینی با اشاره به نشست مشترک وزرای راه و شهرسازی و کشور برای تسریع در نوسازی بافت فرسوده با ابلاغ بسته تشویقی ۱۹ بندی توسط رییس شورای‌عالی شهرسازی و معماری، افزود: با تاکید وزرای راه و شهرسازی و کشور مقرر شده تا چنانچه استانداران با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی، اقلیمی و زیست محیطی شهرها نیازمند بسته تشویقی تکمیلی هستند آنها را اعلام و تدوین کرده و به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان برسانند.

وی با اعلام اینکه در گزارش تدوین شده توسط مسئولان وزارت کشور بر ضرورت تولید مسکن در بافت‌های فرسوده نیز تاکید شده است، اظهار داشت: با توافقی که انجام شد و همچنین فراهم شدن زمینه‌های لازم برای نوسازی بافت فرسوده ضرورت دارد تا برای تولید مسکن بیشتر از گذشته از ظرفیت بافت‌های فرسوده استفاده شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: تولید مسکن در بافت فرسوده شهرها مزیت نسبی به ساخت مسکن در دیگر نقاط دارد، زیرا این بافت‌ها واجد امکانات و تاسیسات است و به دلیل قرار داشتن در بافت شهرها مردم رغبت بیشتری برای مشارکت دارند.

مشارکت حداکثری استانداران و شهرداران برای تحقق نوسازی بافت‌های فرسوده

آیینی با یادآوری اینکه طبق تاکید وزیر راه و شهرسازی نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده در برنامه اجرا قرار گرفته است، ادامه داد: با تاکید ویژه وزیر کشور، استانداران به شکل ویژه در ترغیب و زمینه سازی برای نوسازی بافت‌های فرسوده مشارکت حداکثری خواهند داشت.

وی تصریح کرد: در نشست مشترک وزرات راه و شهرسازی و کشور مقرر شد تا استانداران به شکل ویژه با مجموعه شهرداری استان‌های خود نشست‌هایی را برگزار کرده و در آن نشست‌ها مقدمات اجرای بسته تشویقی فراهم شود، از جمله مقدماتی که در این خصوص لازم است تاکید بر اینکه نکات می‌باشد که شهرداری‌ها، محلات مشمول بسته تشویقی را اعلام کنند.

به گفته آیینی، در مصوبه ۱۹ بندی تاکید شده که محلاتی مشمول بسته تشویقی می‌شوند که یک سوم سرانه خدماتی آنها شامل آموزشی، بهداشتی، درمانی، انتظامی و سایر، تامین شده باشد، بنابراین شهرداری‌ها باید محلات مشمول را به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان برسانند و اعلام عمومی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: درخواست کردیم تا در اسرع وقت و ظرف دو هفته آینده این کار در استان‌ها انجام و نتیجه اعلام شود.

آیینی افزود: همچنین با تاکید وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور مقرر شد تا چنانچه استانداران با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و اقلیمی و زیست محیطی شهرها نیازمند بسته تشویقی تکمیلی هستند آنها را اعلام و تدوین کنند و به تصویب کمیسیون ماده ۵ استان برسانند.

وی ادامه داد: همچنین تاکید شده که زمان صدور پروانه برای نوسازی بافت‌های فرسوده تسریع شود و استانداران گزارش عملکرد دوره‌ای را ارسال کنند و از سوی دیگر مقرر شده تا ضوابط بسته تشویقی در سامانه صدور پروانه شهرداری بنشیند و بر این اساس پروانه صادر شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا