راه و شهرسازیمجله خبری

نهضت ملی مسکن در استان مرکزی کلید خورد

به گزارش ساختمان آنلاین:  احمد مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با ارائه گزارشی از وضعیت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن و کم و کیف اجرای آن در این استان، گفت: بیش از ۱۰۰ هزار از شهروندان استان با ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن، متقاضی استفاده از تسهیلات آن بودند که پس از پالایش اولیه ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر حائز شرایط طرح بودند.

وی با بیان اینکه بر اساس ابلاغ وزارت راه و شهرسازی سهمیه استان مرکزی در این طرح برای چهار سال آتی ۱۶ هزار و ۶۳۲ واحد تعیین شده است، افزود: در فاز نخست اجرای طرح اقدام ملی که هم اکنون در زمره طرح نهضت ملی مسکن قرار دارد، ۲۰۰۰ واحد در شهر اراک احصا و عملیات اجرایی ساخت آنها آغاز شد که از این تعداد تاکنون ۶۰۰ واحد تا طبقه‌ چهارم ساخته شده است و ۱۵۰۰ واحد نیز در مرحله ساخت پارکینگ و فونداسیون قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی درباره وضعیت تخصیص زمین برای ساخت واحدهای مربوطه در استان هم گفت: پیرو انعقاد تفاهمنامه میان وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برای بهره‌برداری از زمان‌های این سازمان در کشور جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ما نیز در استان تفاهمنامه‌ای با مدیرکل اوقاف استان منعقد کردیم که بر اساس آن ۷۰ هکتار زمین در اختیار قرار گرفت.

مرزبان از طراحی فضا برای ساخت ۸۰۰۰ واحد مسکونی در اراک، ۲۰۰ واحد مسکونی در امیرکبیر و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید مهاجران خبر داد و عنوان کرد: بر این اساس ما اجرای طرح نهضت ملی مسکن را در استان مرکزی با مجموع ۱۰ هزار واحد کلید زده‌ایم و امیدواریم با برطرف شدن مشکلاتی از قبیل نبود زمین مناسب و کمبود اعتبارات، ساخت واحدهای باقیمانده در طرح را هم آغاز کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا