بورس و بازارصنایع ساختمانیمجله خبری

کاهش عرضه مصالح ساختمانی هدفمند بوده است

به گزارش ساختمان آنلاین:  فرشید پورحاجت در ادامه گفت: اگر می خواهیم ثبات در بازار مسکن رخ دهد باید سرمایه گذاری و ریسک پذیری تسهیل شده، اتفاقی که هم اکنون رخ نمی دهد.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور افزود: ما به اقتصاد بازار اعتقاد داشته اما اقتصاد بازار شاکله های اصلی خود را دارد و هم اکنون در اقتصادی گرفتار شده ایم که مشخص نیست به کدام سمت حرکت می کند.

وی بیان کرد: تولیدکنندگان مصالح ساختمانی از یک طرف می خواهند از اقتصاد بازار تبعیت کرده و از طرف دیگر سیاست های غیررقابتی را در حوزه مصالح ساختمانی استراتژیک ایجاد می کنند لذا باید نهادهای حاکمیتی و وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت، عکس العمل های مشخصی در این خصوص نشان دهند.

پورحاجت با بیان این که مصالح ساختمانی یک بازار کاملاً اقتصادی بوده و باید عرضه و تقاضا در این بازار حکمفرما باشد، اضافه کرد: امروز ما نه با کمبود مصالح روبرو هستیم و نه شرایطی خاص روی داده که عرضه مصالح کاهش یافته است.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور با اشاره به این که تولیدکننده مسکن مجبور است برای عدم تعطیلی پروژه خود، با قیمت گران تر مصالح را تامین کند، افزود: سیاستی مشخص که طی چند سال گذشته تولیدکنندگان بزرگ مصالح ساختمانی آن را دنبال می کنند و هیچ نهاد نظارتی هم در این امر نظارت ندارد.

وی بیان کرد: کاهش عرضه به صورت هدفمند در بازار رخ داده و کارخانه های مصالح ساختمانی، محصول کمتری را در بورس عرضه می کنند و چون تقاضا در بازار وجود دارد قیمت ها افزایش یافته و سوداگری بازار زیاد می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا