راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

انتقاد صباغیان از افزایش قیمت واحدهای مسکونی طرح ملی مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:   محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (شنبه) در تذکری به وزیر راه گفت: برخی افراد براساس قوانین و مقررات خودروهایی خریدند که بیش از یک سال در گمرک مانده است؛ در این شرایط گفته می شود باید به ازای واردات هر خودرو، یک خودروی فرسوده از چرخه خارج شود.

وی ادامه داد: وضع چنین شرایطی باعث ورود دلالان شده و آنها اقدام به خریداری خودروهای فرسوده می کنند. هر یک از این خودروها حدود ۴۰۰ میلیون تومان ارزش دارد اما دلالان قیمت این خودروها را تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده‌اند؛ وزیر راه به این موضوع ورود کند.

این نماینده مجلس همچنین در تذکر دیگری به وزیر راه گفت: هنگام عقد قرارداد با متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن قیمت واحدهای مسکونی کمتر از بهای فعلی بود ؛ در آن زمان مبالغی مانند ۳۰۰ میلیون تومان بیان می‌شد که اکنون به ۶۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: این طرح شامل افرادی می شود که از نظر درآمدی ضعیف هستند پس چه طور آن‌ها می توانند ماهیانه حدود ۴۰ میلیون تومان واریز کنند؛ با این وضعیت حداقل فاز دوم ساخت این مسکن ها یعنی مرحله پس از سفت کاری را به مردم واگذار کنند تا هر فرد با توجه به شرایط خود اقدام به تکمیل واحدها کند.

صباغیان در تذکر دیگری به رئیس جمهور با بیان اینکه خسارت سرمازدگی کشاورزان و باغداران پرداخت نشده است گفت: با وجود انجام بازدیدهایی از سوی  وزارتخانه های کشور، راه و جهاد کشاورزی، هنوز پس از گذشت چند ماه خسارت پرداخت نشده است. اگر قرار به پرداخت نشدن خسارت به مردم است باید اعلام کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا