راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

آمار جدید از شناسایی زمین دستگاه‌ها

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تقی رضایی گفت: بسیاری از اراضی که به وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های دولتی تعلق دارد، مستند‌سازی نشده و فاقد سند است. وی یادآور شد: با انجام عملیات نقشه‌‌برداری، اسناد تک‌برگی زمین‌‌های دولت را اخذ خواهیم کرد.

رضایی شناسایی و ثبت اراضی را مربوط به وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، علوم و کار عنوان کرد و گفت: تاکنون ۶۱۳۴هکتار توسط وزارت راه و شهرسازی شناسایی و احصا شده و برای ۱۳۰۰ هکتار سند صادر شده است. رضایی با اشاره به اینکه در جلسه با سازمان ثبت، دستور اکید برای اجرای مُر قانون به همه سازمان‌های ثبت ابلاغ شده است، گفت: اگر اختلافی پیش آمد، در مرجع رسیدگی به حل اختلاف ادارات باید رسیدگی شود.

وی گفت: هفته گذشته دستور جدیدی به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد، مبنی بر اینکه زمین‌‌های وزارت علوم برای جلب و جذب نخبگان و حمایت از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برای تامین مسکن آنها استفاده شود. به گفته وی، مقرر شده از مجموع چهار میلیون مسکن دولتی، ۵۰۰ هزار واحد را نیز نیروهای مسلح بسازند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا