اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

تغییر در شیوه‌های ساخت‌وساز در گرو همکاری همه دستگاه‌هاست

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ساختمان آنلاین در جریان برگزاری نشست خبری تشریح برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران، مهدی چمران  در پاسخ به این سوال خبرنگار ساختمان آنلاین مبنی بر اینکه در برنامه تحول شهرداری تهران چه تدابیری برای تغییر در شیوه های تولید مسکن دیده شده است اظهار داشت: اساسا تحول و تغییر در شیوه های تولید و ساخت مسکن فراتر از شهرداری تهران است و لازم است که تمامی عناصر و ارکان مربوط به صنعت ساختمان از طیف های مختلف نظیر دانشگاه ها، پیمانکاران، تولید کنندگان و… برای تحقق این هدف با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وی همچنین در ادامه در خصوص ماجرای فیش حقوقی بستگان یکی از اعضای شورای شهر اظهار کرد: ما در خصوص روشنگری‌ها از تخلفات در حوزه مدیریت شهری استقبال می‌کنیم و در جایی که احراز شود تخلفی صورت گرفته قطعاً ورود خواهیم کرد و موضوع را مورد پیگرد قرار خواهیم داد.

چمران خاطر نشان ساخت: ما در دفعات قبل شاهد بودیم که برخی از دوستان خبرنگار با پایش هایی که صورت می‌دادند اخبار تخلفات برخی پروژه‌ها را به ما اعلام می‌کردند و ما با احراز صحت آن رسماً مراتب شکایت را صورت می‌دادیم و حالا هم از این موضع کوتاه نیامدیم.

رئیس شورای شهر با تاکید به اینکه اگر هر کسی از مردم و یا اصحاب رسانه وجود خلافی در بدنه مدیریت شهری را به ما اطلاع دهد آن را پیگیری و به سر انجام خواهیم رساند گفت: ماهیت رسیدگی به این تخلفات این است که افراد ما را از آن مطلع کنند نه اینکه مسائل را یکطرفه و مغرضانه منتشر کنند.

وی اعلام کرد: ما دست افرادی که به دور از هر غرض ورزی از هر حیث تخلفی ما را مطلع کرده و ما اقدامات لغو قرارداد را صورت دهیم می‌بوسیم اما خواهشمندیم که تنها موضوع را اطلاع دهند و از هرگونه فضاسازی‌های اجتناب کنند و فرآیند پس از آن را بعهده مسئولان بگذارند ضمن آنکه ما به هیچ عنوان به دنبال کار سیاسی نیستیم.

چمران با اعلام اینکه مقداری فضاسازی و تخریب صورت گرفت که مطبوعات باید آن را حل کنند، یادآور شد: ما هم تلاش خود را انجام می‌دهیم؛ همین که لغو قرار داد صورت گرفته به معنای این است که تلاش کردیم، گفته‌ایم اعداد اضافه کاری آن مسئول دفتر را به بنده ارائه دهند که جزئیات آن را ببینم، سازمان بازرسی ورود کرده و اگر تخلفی باشد، دنبال خواهد کرد و امیدواریم بتوانیم این موضوع را حل کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا