مجله خبریبورس و بازار

فرصت آخر برای اجاره مسکن با نرخ سال قبل

بازار اجاره مسکن شهر تهران این روزها، آخرین فرصت‌‌‌ برای اجاره آپارتمان با نرخ‌های پیشنهادی زمستان سال گذشته را پشت سر می‌‌‌گذارد. بررسی‌‌‌ها و تحقیقات میدانی از تازه‌‌‌ترین وضعیت و مشخصات قیمتی فایل‌‌‌های عرضه شده به بازار اجاره مسکن شهر تهران نشان می‌دهد سطح قیمت‌های پیشنهادی فایل‌‌‌هایی که در ابتدای سال‌جاری به بازار اجاره مناطق مختلف پایتخت عرضه شده است تفاوت چندانی با قیمت‌های پیشنهادی زمستان سال گذشته ندارد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای‌اقتصاد، در واقع می‌توان گفت استارت بازار اجاره مسکن سال ۱۴۰۲ با آخرین نرخ‌های سال قبل بوده است و هنوز عمده موجران تغییری در قیمت‌های پیشنهادی خود اعمال نکرده‌‌‌اند. واسطه‌‌‌ها و فعالان بازار اجاره مسکن در مناطق مختلف در این باره معتقدند علت این موضوع آن است که هنوز بازار اجاره مسکن سال ۱۴۰۲ به طور رسمی و کامل بازگشایی نشده و کار خود را آغاز نکرده است؛ هم عرضه و هم تقاضا برای جابه‌‌‌جایی در تعطیلات نوروز و روزهای ابتدایی کاری سال‌جاری، به شدت محدود بوده است. از این رو هر نوع تغییر و تحولی در این بازار، عمدتا از اردیبهشت ماه-ماه دوم بهار- شروع خواهد شد. این شرایط یک فرصت طلایی در اختیار متقاضیان اجاره مسکن فروردین ماه قرار داده است تا بتوانند در دقیقه ۹۰ با نرخ‌های زمستان سال گذشته اقدام به اجاره آپارتمان کنند.

بررسی‌‌‌ها نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون متوسط رهن کامل یک مترمربع آپارتمان میانسال در مناطق متوسط و پرتقاضای شهر تهران مانند منطقه ۵، حول و حوش ۱۰ میلیون تومان است؛ اما برخی از فایل‌‌‌هایی که از امکانات بیشتر برخوردار بوده یا نوساز هستند با مبالغ بیشتر نیز به بازار اجاره این مناطق عرضه شده‌‌‌اند. در جدول زیر مشخصات تازه‌‌‌ترین فایل‌‌‌هایی که در سه روز گذشته به بازار اجاره مسکن شهر تهران در مناطق مختلف با شرایط رهن کامل عرضه شده‌‌‌اند درج شده است.

13 copy

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا