اخبار ساختمان آنلاینراه و شهرسازیمجله خبری

برگزاری آزمون‌های نظام مهندسی و کنترل ساختمان باید با دقت بیشتری انجام شود

فعال صنعت ساختمان رعایت مقررات ملی ساختمان و بهره‌مندی از مهندسان دارای صلاحیت را ضرورت‌های ساخت و ساز عنوان کرد و بر آموزش و نظارت بیش از پیش مهندسان برای ارتقای عمر ساختمان‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ساختمان آنلاین، بابک بهمنی در جریان برگزاری همایش انبوه‌سازان و سازندگان با رویکرد مقررات ملی که با حضور تعدادی زیادی از مهندسان و انبوه سازان و سازندگان و مسولان دولتی و خصوصی برگزار شد ضمن بیان مطلب فوق بر ضرورت رعایت مقررات ملی و کنترل ساختمان تاکید کرد.

این فعال صنعت ساختمان گفت: مقررات ملی و کنترل ساختمان کامل، کاربردی و گره‌گشاست و باید در تمامی مراحل از طرحی تا نظارت و اجرا مورد بهره‌برداری حداکثری فعالان و دست‌اندرکاران باشد.

وی با بیان اینکه، برگزاری آزمون‌های نظام مهندسی و کنترل ساختمان باید با دقت بیشتری انجام شود، افزود: در مراحل مختلف ساخت باید مهندسان دارای صلاحیت انتخاب شوند و در طی ساخت مشاوره این مهندسان در ساخت ملاک عمل باشد.

بهمنی رعایت مقررات ملی و کنترل ساختمان را تضمین کننده ایمنی ساختمان‌ها در آینده و جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی عنوان و تاکید کرد: ساختمان‌های همچون متروپل و تخریب ساختمان‌ها در زلزله سرپل ذهاب و دیگر موارد متعدد حکایت از آن دارد که مقررات ملی ساختمان رعایت نشدند و بنابراین اهتمام به آن و استفاده از مهندسان دارای صلاحیت در تمامی مراحل ساخت، امری اجتناب‌ناپذیر است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا