اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

ارزیابی مخاطرات فرونشست و حریم گسلی ۶۰ پروژه نهضت ملی انجام شد

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: در راستای جلوگیری از فرونشست زمین و همچنین با هدف افزایش سطح کیفیت ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن، تمامی پروژه ها در کلیه مراحل ارزیابی می شوند.

محمدمهدی حیدری، سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار ساختمان آنلاین با بیان اینکه مطالعات ارزیابی مخاطرات فرونشست و گسل در ۶۰ پروژه نهضت ملی مسکن انجام شده است گفت: این پروژه ها استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا به صورت کامل ارزیابی می شوند.

معاون وزیرراه و شهرسازی توضیح داد: در قالب موضوع نهضت ملی مسکن ارزیابی اراضی الحاقی ۶۰ پروژه از لحاظ ارزیابی مخاطرات فرونشست و حریم گسلی انجام و نظر کارشناسی ارائه شده است‌.

وی این مطالعات را ضرورتی اجتناب ناپذیر و پیوست تمامی مطالعات برشمرد گفت: در حال حاضر باید تمامی پروژه ها با استفاده از جدیدترین امکانات ارزیابی شوند و تمامی سازندگان و پیمانکاران ملزم شده اند که اجرای آنها را در  دستور کار خود قرار دهند.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی همچنین از تفاهم با سازمان برنامه و بودجه برای تدوین دو سند مهم در حوزه مسکن و شهرسازی خبر داد و گفت: این سند و تفاهم نامه ها در راستای پیشبرد و تقویت اجرای نهضت ملی مسکن اجرایی شده است‌.

حیدری گفت: نقشه راه ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی و نقشه راه ضوابط و مقررات حوزه ساختمان در همکاری مرکز تحقیقات با سازمان برنامه و بودجه تدوین می‌شود.

وی تدوین این دو سند را راهکاری مناسب برای دسته‌بندی ضوابط موجود و شناسایی مواردی که باید به غنوان ضابطه افزوده شود برشمرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا