اجتماعی

لزوم رسیدگی به عدم نوسازی و حل مشکل املاک واقع شده در حریم راه آهن تهران -تبریز

به گزارش ساختمان آنلاین، زهرا شمس‌احسان عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز (یکشنبه) در صد و سومین جلسه شورا در تذکری اظهار داشت: در پی گزارش‌های متعدد از مشکلات و معضلات مردم در حریم راه آهن تهران-تبریز که چندین سال قبل به زیر زمین منتقل شده است از این منطقه بازدید داشتم.
شمس‌احسان با بیان اینکه مطابق با قانون سال ۱۳۵۴، حریم راه آهن ۱۱۷ متر از آخرین خط در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به اینکه این خط راه آهن به زیر زمین منتقل شده  ۱۳ هزار و ۵۰۰ پلاک رها شده در این حریم دیگر  نباید مشمول محدودیت‌های ساخت و ساز حریم باشند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بر اساس ماده ۵۶ احکام دائمی برنامه های پنج ساله، اجازه تصمیم گیری در این خصوص به وزارت راه و شهرسازی داده شده است، افزود: با توجه به بین بخشی بودن این مشکل، نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران هم که یک نهاد بین بخشی است و وزارت راه و شهرسازی عضو شورای عالی آن است؛ به خوبی می تواند ماموریت به سرانجام رساندن این مهم را بر عهده گیرد.
وی افزود: پیشنهاد می‌کنم موضوع “عدم نوسازی و حل مشکل املاک واقع شده در حریم راه آهن تهران -تبریز در مناطق ۱۷، ۱۸و ۱۹”  در دستور کار سومین جلسه شورای عالی نهاد قرار گیرد تا بتوان با تغییر ضوابطِ به حق ِحریم راه آهن در این محدوده که مزین به نام خانم حضرت فاطمه زهرا(س) هم شده، کام مردم را شیرین کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا