اجتماعی

حمایت چمران از ورود نسل جدید اتوبوس‌ها در تهران

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر تهران؛ مهدی چمران در حاشیه یکصد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاران با بیان اینکه هیچ وسیله حمل و نقل عمومی جای مترو را نگرفته است، اظهار کرد: مترو وسیله سنگین و پاک است و میزان جابجایی مسافر در آن بالاتر است البته هزینه بالاتری نیز دارد اما جایگاه بالایی دارد و قابل قیاس با دیگر وسایل حمل و نقل عمومی نیست.
وی خاطرنشان کرد: اتوبوس‌های برقی بدون ریل، با ریل، تک کابین و سه کابین که در حال ورود به ایران است از جمله وسایل حمل و نقل عمومی قابل استفاده خواهد بود اما اینکه چه مسیری را طی کند و در کدام مناطق اجرا شود باید از لحاظ ترافیک و موارد دیگر بررسی شود.
رییس شورای شهرتهران ادامه داد: تراموا نیز می تواند حجم بالایی از مسافر را جابجا کند که البته اندازه مترو نیست. این موضوع نیز باید در نظر گرفته شود که در خیابان های دارای تقاطع های متعدد نمی توان تراموا را اجرا کرد اما در خیابان‌های کم تقاطع می تواند وسیله مناسبی باشد؛ هرچند همین نیز به بررسی دقیق نیاز دارد.
چمران با بیان اینکه نتایج تردد اتوبوس‌های برقی در تهران مثبت بوده است، تصریح کرد: هنوز امکانات شارژ این اتوبوس‌ها وجود ندارد و اگر امکانات فراهم شود به لحاظ برقی بودن وضعیت خوبی را شاهد خواهیم بود. در مسیرهای طولانی می توان از این اتوبوس‌ها استفاده کرد.
وی اذعان کرد: برخی مواقع قطاری از اتوبوس‌ها پشت چراغ قرمز می مانند لذا اگر تراموا اجرا شود و پشت ترافیک بماند، تفاوتی با اتوبوس‌های موجود نخواهد داشت مگر اینکه روی آن فکر شود.
وی با بیان اینکه شهرداران اعلام کردند که در ۱۰ سال اخیر اتوبوس دریافت نکرده اند، گفت: با این شرایط شاهد وارونگی هوا خواهیم بود و پیش بینی می شود وضعیت نامناسب تری را نیز در این زمینه ببینیم.
چمران ضمن ابراز رضایتمندی از ارائه بسته خرسندساز در شهرداری تهران تاکید کرد: هر اقدامی که امکانات خوبی برای کارکنان فراهم کند در افزایش میزان بازدهی آنها اثرگذار خواهد بود. مجموع اقدامات کوچک اثرگذار خواهد بود اما مسئله اصلی مسکن است که باید به آن توجه شود.
سالروز آزادسازی سوسنگرد در تاریخ کشورمان ماندگار شد 
مهدی چمران در جریان برگزاری جلسه یکصد و ششم شورای شهر تهران در ابتدای جلسه با بزرگداشت یاد و خاطر مقام شهدای جنگ تحمیلی به روز ۲۶ ام آبانماه روز آزادسازی شهر سوسنگرد از دست رژیم بعث عراق اشاره کرد و گفت: سالروز آزادسازی خرمشهر برای کشور ما روزی فراموش نشدنی است.
وی با بیان اینکه در جنگ خرمشهر سه بار به محاصره و تصرف دشمن درآمد، خاطرنشان کرد: برای سومین بار تانک‌های عراقی وارد سوسنگرد شد و رزمندگان توانستند در یکی از خیابان‌ها سوسنگرد با آر پی جی یکی از آن‌هارا زمین‌گیر کنند.
وی گفت: جوانان امروز و نسل‌های بعدی نباید دفاع مقدس را فراموش کنند؛ جوانان باید بدانند خون‌های پاک جوانان برای رسیدن انقلاب اسلامی به این‌جایگاه ریخته شده است.
چمران اظهار داشت:  نیروهای ارتش، سپاه و عشایر به فرماندهی شهید چمران به سوسنگرد حمله کردند توانستند سوسنگرد را آزاد کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کزد: پس از آزادسازی سوسنگرد صدام در تلویزیون اعلام کرد که اگر نصف نیروهایم را از دست بدهم دوباره سوسنگرد را پس خواهم گرفت اما این آرزو را به گور برد.
وی در ادامه با تبریک روز کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: امروز متاسفانه سرانه کتاب و کتاب‌خوانی در کشور ما پایین است.
چمران اضافه کرد: برای گرامی‌ داشت روز کتاب برنامه‌های خوبی پیش‌بینی شده و امیدواریم با شرکت در این برنامه‌ها به چاپ کتاب و افزایش سرانه کتابخوانی کمک کنیم.
وی در مرور روزهای مهم سالنامه کشور به روز بزرگداشت مقام علامه سید محمد حسین طباطبایی صاحب تفسیر المیزان اشاره کرد و گفت: کتاب تفسیر المیزان یکی از ارزنده ترین ترجمات قرانی است که برای نسل جوان امروز هم قابل استفاده است چرا که دقت این تفسیر به نحوی است که ایشان توانسته اند قرآن را مطابق قرآن تفسیر کنند و بخش روایات آن عموما تفکیک شده است و این اتفاق یک ویژگی منحصر بفرد است.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا