اجتماعی

مهدی چمران: تهران از شهرهای پر مخاطره‌ طبیعی در جهان است

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، آیین بهره برداری از دستاوردهای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با حضور مهدی چمران رئیس ،پرویز سروری نائب رئیس و احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران و همچنین علیرضا زاکانی شهردار تهران، محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ،علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.
مهدی چمران طی سخنانی با تاکید بر اینکه تهران جزی از شهرهای پر مخاطره طبیعی در جهان محسوب می شود اظهار داشت: متاسفانه علاوه بر مخاطرات طبیعی، برخی ساختمان های موجود و حتی در حال ساخت در پایتخت به دلیل عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز فرو می ریزند و خطر آفرین هستند چه برسد که در زمان بحران نیاز به اسکان و این گونه مسائل وجود دارد. بر همین اساس است که مدیریت شهری با همراهی و همکاری متقابل سایر ارگانها ضمن بهره مندی از سیستم های هشدار و پیش بینی برای پیشگیری و مدیریت شرایط بحرانی برنامه ریزی دقیق و کاربردی داشته باشند و در صدد به صفر رساندن مخاطرات بر آیند.
وی ادامه داد: سوله های مدیریت بحران در مناطق باید به صورت فعال و به روز از همه ابعاد از جمله دارو و کمک های اولیه و….. بروزرسانی شوند  تا در صورت لزوم بتوانیم بهترین استفاده را از این سوله ها داشته باشیم.
چمران همچنین تاکید کرد: سازمان مديريت بحران نیز باید با انجام مانور ها آمادگی خود را همیشه حفظ کند تا بتواند در موقعیت های حساس بهترین عمل کرد را داشته باشند چراکه پیش بینی و پیشگیری بهترین نوع مقابله با بحران است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان با یادآوری اینکه برای ایمنی شهر تهران مسئولین قبلی و فعلی تلاش های فراوانی کرده اند که قابل تقدیر است، ادامه داد: اما تهران با این حجم وسعت و تراکم جمعیتی که در شرایط عادی رفت و آمد در آن به سختی در جریان است نیاز به نگاهی ملی در جهت پیشگیری و مدیریت در بحران دارد.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا