بورس و بازارمجله خبری

متراژهای پرتقاضا در بازار مسکن پایتخت کدامند؟

تحقیق میدانی از بازار مسکن شهر تهران حکایت از آن دارد که بیشتر متقاضیان خرید به دنبال خرید واحدهای کوچک و میان‌متراژ، اما «دو خوابه» هستند

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، واسطه‌های ملکی می‌گویند بیش از نیمی از مراجعان یا تماس‌گیرندگان با آن‌ها را متقاضیان خرید واحدهای ۶۰ تا ۱۰۰ مترمربعی تشکیل می‌دهند. خریداران مسکن چه در گروه تقاضای مصرفی جای بگیرند و چه قصد خرید سرمایه‌ای داشته باشند، ترجیح می‌دهند واحدهای دوخوابه خریداری کنند. در این میان با توجه به اینکه بعضا آپارتمان‌های ۶۰ تا ۷۰ مترمربعی دو خوابه در بازار مسکن عرضه شده است، گزینه‌های با حداقل متراژ برای کسانی که محدودیت بودجه دارند مطلوب است و گزینه‌های میان‌متراژ یعنی واحدهای ۷۰ تا ۱۰۰ مترمربعی نیز مطلوب کسانی است که یا قصد تبدیل به احسن دارند یا برای خرید سرمایه‌ای با محدودیت کمتری در بودجه مواجه هستند.

متوسط متراژ مورد تقاضا در بازار اجاره مسکن شهر تهران نیز در سال‌های اخیر همواره حدود ۸۰ مترمربع بوده است که نشان می‌دهد مطلوب عمده خانوارهای مستاجر، اجاره واحدهای دو خوابه است. به همین خاطر حتی خریداران سرمایه‌ای که قصد نگهداری واحد خود در بلند مدت را دارند و می‌خواهند همزمان از عایدی اجاره ملک برخوردار باشند، خرید واحدهای میان‌متراژ دو خوابه را ترجیح می‌دهند.
به گفته واسطه‌های ملکی خرید واحدهای مسکونی کوچک‌متراژ تنها مطلوب آن دسته از خریداران سرمایه‌ای است که به هر دلیل ممکن است قصد تبدیل دارایی خود در کوتاه‌مدت را داشته باشند و می‌خواهند از بابت تبدیل آپارتمان خود به نقدینگی در زمان کوتاه مطمئن باشند.

متراژهای پرتقاضا در بازار مسکن پایتخت

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا