بورس و بازارمجله خبری

کاهش تمایل صاحبخانه‌ها به دریافت اجاره

به گزارش ساختمان آنلاین: رصد بیش از 200 فایل اجاره مسکن در یک موتور جست‌وجوی اینترنتی املاک نشان می‎‌دهد حدود نیمی از این فایل‌ها که در چند روز ابتدای مهرماه ثبت شده‌اند تقاضای رهن کامل داشته‌اند و از بین این 200 فایل تنها دو مورد پیشنهاد اجاره کامل ثبت شده است. یعنی به‌طور میانگین تنها یک فایل «رهن صفر» در بین یکصد فایل اجاره ثبت شده است.

همچنین به نظر می‌رسد روند درخواست رهن بیشتر به جای اجاره توسط موجران صعودی است که احتمالا به بازده بیشتر سرمایه‌گذاری در بازارهای موازی مرتبط است. به علاوه اینکه با کاهش «انتظارات تورمی» در گزارش مردادماه و احتمال ادامه این روند، سپرده‌گذاری بانکی هم احتمالا با افزایش جذابیت مواجه شده است.

بررسی فایل‌های یاد شده همچنین نشان می‌دهد که توان اجاره مستاجران نسبت به ماه‌های اخیر کمتر شده و حداقل در بین 200 فایل ثبت شده، با حداکثر مبلغ 300 میلیون تومان تنها می‌توان واحدهایی تا حداکثر 80 متر مربع را آن هم در غیر از نقاط مرکزی شهر پیدا کرد و دیگر امکان رهن کامل یک واحد مسکونی در منطقه مرکزی شهر با این مبلغ وجود ندارد.

باید منتظر ماند و دید با آغاز فصل بازگشایی مدارس و به تبع آن کم شدن تقاضای اجاره در بازار، روند تقاضای موجران برای اجاره املاکشان چطور ادامه می‌یابد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا