مجله خبریراه و شهرسازی

آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی-مهندسی به ارمنستان

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی- مهندسی به کشور ارمنستان از برنامه دو کشور برای تقویت سطح تجارت، توسعه ترانزیت و حذف مقررات دست و پاگیر موجود در راه توسعه تجارت، خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی که  به منظور گسترش روابط اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران به کشور ارمنستان سفر کرده است در مورد اهداف سفر خود به ارمنستان با اشاره به اینکه دو کشور مرز مشترک با یکدیگر دارند که مزیتی برای هر دو محسوب می‌شود، گفت: در سفر امروز به ارمنستان مذاکراتی با مقامات سیاسی و اقتصادی را در دو محور پایه ریزی کرده‌ایم.

توسعه ترانزیت با حذف مقررات دست و پاگیر موجود در راه توسعه تجارت دو کشور

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در بیان بخشی از محورهای مذاکرات دو کشور ایران و ارمنستان توضیح داد: محور نخست مذاکرات با مقامات کشور ارمنستان، توسعه روابط اقتصادی و حذف مقررات دست و پاگیر بین توسعه تجارت دو کشور است. همچنین توسعه ترانزیت از دیگر اهدافی است که در این سفر دنبال می‌کنیم، زیرا توسعه ترانزیتی یکی از زیربناهای اصلی توسعه روابط اقتصادی است.

سطح تجارت ایران و ارمنستان تقویت می‌شود

بذرپاش با یادآوری اینکه ایران و ارمنستان دارای مرز مشترک با یکدیگر هستند، افزود: با کشور ارمنستان مرز مشترک داریم و از گذشته تجارت بین دو کشور برقرار بوده است. در تلاش هستیم تا سطح تجارت بین دو کشور ایران و ارمنستان را به سطح قابل قبولی برگردانیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم محور دوم اهداف سفر خود به ارمنستان را صدور خدمات فنی و مهندسی به کشور ارمنستان برشمرد و تصریح کرد: بازار خوبی در کشور ارمنستان برای شرکت‌های ایرانی در موضوع صدور خدمات فنی و مهندسی وجود دارد.

در این سفر وزیر راه و شهرسازی کشورمان ضمن دیدار و گفت‌وگو با مقامات سیاسی و اقتصادی کشور ارمنستان از چندین طرح راهسازی بازدید کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا