راه و شهرسازیمجله خبری

۸ هزار واحد مسکن مهر در پردیس تا پایان سال تحویل داده می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ابراهیم نظری‌نیا اظهار کرد: در مجموع از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر، شرکت عمران شهر جدید پردیس اجرای ۸۴ هزار و ۱۷۲ واحد را تعهد کرده بود که عملیات احداث آنها از سال ۹۱ آغاز شد. از این تعداد تاکنون ۵۴ هزار واحد مسکونی مهر تحویل داده شده که عمده متقاضیان نیز در واحدهای خود ساکن شدند.

تحویل ۷ هزار واحد فروش اقساطی شده تا پایان سال

وی با اشاره به اینکه حدود ۶۲ هزار واحد مسکونی مهر نیز فروش اقساطی شده است، افزود: فاصله واحدهای تحویل‌شده با فروش اقساطی شده حدود ۷ هزار واحد است، اما نتوانستند واحدهای خود را تحویل بگیرند که در برنامه است تا این واحدها که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند تا پایان سال تکمیل و تحویل متقاضیان شوند.

نظری‌نیا توضیح داد: از مجموع ۳۰ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر، حدود ۱۴ هزار واحد دارای پیشرفت فیزیکی حدود ۹۵ درصد هستند که تاکنون به دلیل نواقص در نصب، زیرساخت‌ها و یا تکمیل نشدن آماده‌سازی‌ها و محوطه‌سازی‌ها تحویل نشده‌اند.

رییس هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: طبق آخرین آمار، تاکنون حدود ۶۵ هزار واحد مسکونی مهر را افتتاح کردیم و از این تعداد ۵۴ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.

وی گفت: در برنامه است تا پایان سال با توجه به گشایش‌های مالی که برنامه ریزی و انجام شده و با بهره‌مندی از منابع صندوق ملی مسکن همچنین با منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید پردیس ۸ هزار واحد را تحویل بدهیم که با تحویل این تعداد واحد تا پایان سال جاری تعداد واحدهای تحویلی به ۶۲ هزار واحد خواهد رسید.

تکمیل و تحویل ۲۲ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر در بهار و تابستان ۱۴۰۲

رییس هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس به تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر در سال آینده اشاره و تصریح کرد: برای ۲۲ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر پردیس برنامه‌ریزی شده تا طی دو مرحله در بهار و تابستان سال آینده تکمیل و تحویل شود.

نظری‌نیا یادآور شد: حدود ۸ هزار واحد از این واحدها، واحدهایی هستند که به دلیل داشتن معارض در موضوع زمین با حکم قضایی در سال‌های گذشته متوقف بودند و عملاً این تعداد واحد از ابتدای سال ۱۳۹۹ شروع شد که پیشرفت فیزیکی این تعداد واحد حدود ۵۵درصد است و برنامه‌ریزی شده تا این تعداد واحد تا تابستان سال آینده تکمیل و تحویل شوند.

وی گفت: با تامین منابع مالی و کمک صندوق ملی مسکن بتوانیم این واحدها را تحویل متقاضیان بدهیم و بتوانیم برنامه‌ای را که برای تولید مسکن داریم محقق کنیم.

رییس هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس تصریح کرد: در مجموع پیشرفت فیزیکی مناسب است و با تامین منابع مالی جهشی در تکمیل واحدهای مسکونی آغاز شده که امیدوار هستیم تا این روند تداوم داشته باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا