بورس و بازارمجله خبری

طرح فروش متری مسکن به زودی آغاز خواهد شد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران در برنامه تلویزیونی جهان‌آرا به بارش برف تهران اشاره کرد ‌و گفت: مطلقا در برف دیروز غافلگیر نشدیم؛ ترافیک مقطعی اتوبان صیاد بخاطر تصادف و ترافیک اتوبان ارتش ناشی از مه گرفتگی بود. بیش از ۱۰ هزار نفر از همکاران من شبانه روز برای برف روبی کف خیابان بودند.

آغاز فروش متری مسکن از طریق بورس / در ۱۶ ماه گذشته حتی یک سانتیمتر تراکم هم نفروختیم

شهردار تهران در خصوص فروش متری مسکن در تهران گفت: طرح مسکن متری را با هدف جذب نقدینگی برای رونق صنعت ساخت و حفظ سرمایه شهروندان راه اندازی خواهیم کرد.

زاکانی ادامه داد: مردم به زودی می توانند از بستر بورس اقدام به خرید کنند.

وی تاکید کرد در ۱۶ ماه گذشته حتی یک سانتیمتر تراکم هم نفروختیم. پیشنهاد بودجه ما برای سال آینده ۷۰ هزار میلیارد تومان است؛ بودجه امسال ۵۰ همت بود؛ این اعتبارات عمدتا از طریق مولدسازی و مشارکت تامین خواهد شد.

دولت سابق معتقد بود باید تهران را گران کرد تا جمعیت از آن خارج شوند

زاکانی در خصوص قرارگاه مسکن گفت: دولت سابق معتقد بود باید تهران را گران کرد تا جمعیت از آن خارج شوند. در حالی که در سال ۹۱ در تهران سالانه حدود ۳۰ هزار پروانه ساختمانی صادر می شد و سال گذشته تنها پنج هزار و ۴۰۰ پروانه صادر شد؛ «قرارگاه مسکن» سال گذشته با هدف رونق صنعت ساختمان ایجاد شد و هدف گذاری ساخت ۱۸۰ هزار واحد در تهران انجام شده است.

۲۳ دستگاه در موضوع آلودگی هوا وظیفه دارند / سال گذشته ۱۲۵۰ هکتار فضای سبز به شهر اضافه کردیم

وی به موضوع آلودگی هوا در تهران اشاره کرد گفت: ۲۳ دستگاه در حوزه آلودگی هوا مسؤلیت دارند.

شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری تهران تمام تلاش خود را برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد کرد، گفت: روز گذشته بیش از ۱۰ ساعت با بزرگترین صنایع کشور یعنی سایپا، ایران خودرو و مپنا جلسه داشتیم.

به گفته زاکانی، سال گذشته ۱۲۵۰ هکتار فضای سبز به شهر اضافه کردیم، امسال به ۱۵۰۰ هکتار رسیده است.

وی در خصوص مراکز معاینه فنی خودرو گفت: ظرفیت ما در مراکز معاینه فنی بیش از مراجعات مردم است؛ برای شب عید اما در راستای جلوگیری از ازدحام تدابیر ویژه ای خواهیم داشت. تهران تنها شهری است که معاینه فنی برتر صادر می کند.

۴۸۰هزار نفر از تهرانی ها تا این لحظه در سامانه «من شهردارم» شرکت کردند

زاکانی در خصوص سامانه من شهردارم گفت: ۴۸۰ هزار نفر از تهرانی ها تا این لحظه در سامانه «من شهردارم» اولویت‌ پروژه های عمرانی محلات مختلف شهر را انتخاب کرده اند. مشارکت مردم در اداره شهر نه تنها اعتمادزا است، بلکه یکی از موانع جدی فساد نیز هست.

کمتر از ۲۰درصد مشکلات کشور ناشی از تحریم است / یک ریال هم برای اداره شهر قرض نگرفتیم

شهردار تهران در شبکه افق به موضوع تحریم ها اشاره کرد و گفت: کمتر از ۲۰ درصد مشکلات کشور ناشی از تحریم است.

وی با بیان اینکه یک ریال برای اداره شهر قرض نگرفتیم، گفت: پروژه احداث آزادراه ۱۶،۵ کیلومتری شهید شوشتری (حدفاصل یاسینی تا رستگار) را مجدد فعال کردیم.

زاکانی گفت: یال غربی ادامه بزرگراه یادگار امام در دست اقدام است. همچنین اصلاح ۹۸ تقاطع بزرگراهی تهران که ۷۰۰ کیلومتر مسیر مردم را کوتاه می کند، در دستور کار است.

شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه یکی‌ از کلیدی ترین نقاط شهرداری «کمیسیون ماده ۵» است، گفت: همه مصوبات آن به صورت شفاف هفتگی روی سایت بارگذاری می شود. فقط با یک اقدام ۱۰۳ ملک‌ ارزنده را با ارزش ۹۹۰۰ میلیارد تومان به نفع مردم پس گرفتیم. ۸۰۰۰ میلیارد تومان نیز با نظارت مرکز حقوقی شهرداری بازگردانده شد.

زاکانی بیان کرد: یکی از چالش های موجود در شهرداری از گذشته تاکنون مسئله رشوه خواری اقلیتی بوده است؛ برای مقابله با این چالش ابتدا به سراغ آموزش کارکنان رفتیم و در قدم بعدی تا حد امکان ارائه خدمات شهرداری را از طریق شبکه و سیستم پیش بردیم تا ارتباط مردم با کارمندان به حداقلی ترین حالت ممکن خود برسد و بستر رشد فساد از بین برود.

جانمایی مسیرهای دوچرخه خوب نبود

شهردار تهران در خصوص استفاده از دوچرخه های بیدود هم گفت: در دوران مدیریت شهری قبلی تلاش بر این بود استفاده از دوچرخه تبدیل به فرهنگ شود و مسیرهایی نیز برای این کار در سطح شهر در نظر گرفته شده بود اما این مسیرها به خوبی جانمایی نشده بود؛ ما به دنبال اصلاح این رویه و استفاده از دوچرخه در سطح ایستگاه ها و محلات هستیم.

پاکبانان تهران جزء ۴۰ هزار نیروی پیمانکاری هستند

شهردار تهران همچنین در خصوص حقوق پاکبانان های شهر گفت: پاکبانان تهران جزء ۴۰ هزار نیروی پیمانکاری ما هستند؛ چهار ماه است که در رابطه با معیشت آنها کار می کنیم و قرار است تا دهه فجر مسئله استمرار کار و دریافت به موقع حقوق آنها را با پیمان کار نهایی کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا