بورس و بازارمجله خبری

تقاضای واحدهای سه‌خوابه چقدر است؟

به گزارش ساختمان آنلاین: در ماه گذشته پرتقاضاترین گروه متراژی در بازار مسکن ۵۰ تا ۶۰ مترمربع بود که بیشترین معاملات را به خود اختصاص داد و ۱/ ۱۶ درصد از کل هفت هزار و ۳۰۰ فقره معامله ثبت شده در آبان، واحدهای ۵۰ تا ۶۰ مترمربعی بوده است.

پس از آن گروه‌های متراژی ۶۰ تا ۷۰ و ۷۰ تا ۸۰ مترمربعی در رتبه‌های بعدی پرمعامله‌ترین گروه‌های متراژی قرار گرفتند که سهم آنها از معاملات ماه گذشته به ترتیب ۷/ ۱۵ و ۳/ ۱۲ درصد بوده است.

اما از گروه‌های متراژی تک‌خوابه و دوخوابه پرتقاضا که بگذریم، یک گروه از متقاضیان مسکن که اغلب خانوارهای چهار نفره و بیشتر هستند قصد خرید آپارتمان‌های سه‌خوابه دارند. این گروه از متقاضیان اگرچه خانه اولی نیستند اما در گروه متقاضیان مصرفی مسکن به شمار می‌آیند.

در آبان ماه حدود 18 درصد از معاملات مسکن در گروه متراژی 100 تا 150 مترمربع صورت گرفته که نشان‌دهنده حجم تقاضای آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ اما مصرفی است که این روزها در بازار مسکن معامله می‌شود.

دنیای اقتصاد

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا