مجله خبریراه و شهرسازی

تامین زمین و مردمی‌سازی ساخت مسکن در اولویت قرار دارد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، تامین زمین و مردمی‌سازی ساخت مسکن را در اولویت این سازمان دانست.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از از وزارت راه و شهرسازی، «ارسلان مالکی» در نخستین نشست شورای مدیران سازمان ملی زمین و مسکن در سال ۱۴۰۳ با بیان اینکه رویکرد اصلی امسال این سازمان مشارکت و تفکر جمعی است، گفت: لازمه پیشرفت و دستیابی به اهداف مورد نظر در سازمان با استفاده از ظرفیت‌های موجود و تلاش مضاعف امکان‌پذیر خواهد بود.

وی با اشاره به اقدامات این سازمان در سال گذشته، افزود: میزان زمین‌های تامین شده برای طرح نهضت ملی مسکن، یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین اقدامات وزارت راه و شهرسازی در سال گذشته‌ بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، ظرفیت نیروی انسانی شاغل در سازمان ملی زمین و مسکن را از نقاط قوت این مجموعه برشمرد و تاکید کرد: اکنون میزان اراضی در حال آماده‌سازی برای طرح‌های مسکن بیش از ۳۷ هزار هکتار زمین معادل بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد است که تامین این میزان زمین در سازمان ملی زمین و مسکن بی‌سابقه بوده است.

وی، اولویت سازمان ملی زمین و مسکن در سال جدید را انجام دقیق برنامه اجرایی تدوین شده پایان سال قبل دانست و اضافه‌کرد: همه موارد موجود در این برنامه مهم و از اولویت‌های کاری امسال سازمان ملی زمین و مسکن است.

تکمیل و توسعه سامانه تدوین پایش و ارزیابی برنامه اجرایی، مولدسازی و درآمدزایی برای اجرای پروژه‌های جدید، تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن، بازشماری منابع و ایجاد آرشیو الکترونیکی، انجام تفاهمات برای ساخت مسکن، اجرای قانون کاداستر، ساماندهی نیروی انسانی، اصلاح ساختار اداری و انجام امور پژوهشی و آموزشی در سازمان، از دیگر مواردی بود که مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن بر اهمیت انجام آنها تاکید کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا