مجله خبریبورس و بازارمجلس و ارگان ها

دولت در سال آینده از خانه‌های خالی چه میزان مالیات اخذ خواهد کرد؟

در بودجه ۱۴۰۲ مالیات ستانی از خانه های خالی تقریبا دوبرابر شده است، این درحالی است که در سال گذشته وصولی مالیات از خانه های خالی ناچیز بوده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، آمارها نشان داده است که مالیات خانه‌های خالی که در بودجه ۱۴۰۱ وجود داشته است نسبت به خانه‌های خالی موجود تقریباً صفر بوده است و این موضوع دوباره در بودجه ۱۴۰۲ نیز دیده شده است.

هرچند که در شناسایی خانه‌های خالی دولت‌ها موفق نبوده‌اند و تاکنون نیمی از خانه‌های خالی اعلام شده خالی نبوده است و این امر باعث می‌شود تا شناسایی خانه‌های خالی با مشکل رو به رو شود.

وظیفه شناسایی خانه‌های خالی بر عهده وزارت راه و شهرسازی از طریق سامانه املاک و اسکان گذاشته شده است که این وزارتخانه با راه‌اندازی سامانه املاک و اسکان نسبت به ثبت اطلاعات سکونتی افراد اقدام کرد و کسانی که در مهلت تعیین شده نتوانستند این اطلاعات را ثبت کنند، خانه آن‌ها به عنوان خانه خالی به سازمان امور مالیاتی از سوی وزارت راه و شهرسازی معرفی شد.

آمار هشت ماهه نشان می‌دهد که میزان مالیات دریافتی از این خانه‌ها به یک میلیارد و ۴۳۸ میلیون تومان رسیده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا