مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

سهم ۹۰ درصدی پرداخت‌های بانک به بخش مسکن در سال گذشته

سرپرست بانک مسکن گفت: ۹۰ درصد مجموع پرداختی‌های این بانک در سال ۱۴۰۱ به صورت مستقیم و غیر مستقیم مرتبط با بخش مسکن بود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «علی عسکری» افزود: این بانک در مجموع برای تسهیلات، جعاله، خرید، فروش اقساطی، مرابحه، اجاره به شرط تملیک و سایر موارد، نزدیک به ۱۳۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته پرداخت کرده است.

وی اظهار داشت: پارسال بانک مسکن در مجموع برای تسهیلات، جعاله، خرید، فروش اقساطی، مرابحه، اجاره به شرط تملیک و سایر موارد، حدود ۱۳۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت کرد، این در حالی است که پرداخت‌های سال ۱۴۰۰ معادل ۷۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود.

عسکری ادامه‌داد: سال گذشته ۷۳ هزار ۶۰۰ میلیارد تومان در قالب مشارکت مدنی، پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان قرض‌الحسنه، هشت‌هزار و ۹۰۰ میلیاردتومان جعاله، ۲۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان قراردادهای فروش اقساطی مسکن و ۱۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان قرارداد مرابحه پرداخت شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا