اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

تولید روزانه ۳۰هزار تن پسماند ساختمانی در پایتخت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه روزانه ۳۰هزار تن پسماند ساختمانی در پایتخت تولید می شود گفت:شن و ماسه هایی که در گذشته دفن شده است را دوباره استحصال می کنیم.

رضا محمدی در گفتگو‌با خبرنگار شهری پایگاه خبری ساختمان آنلاین اظهار داشت:عدم مدیریت صحیح در خصوص جمع آوری پسماندهای ساختمانی هم سبب تهدید آراستگی شهر و هم از بین رفتن منابع طبیعی خواهد شد.

وی در مورد آخرین وضعیت مرکز پردازش زباله‌های ساختمان در آبعلی گفت: مرکز پردازش آبعلی ویژه نخاله‌های ساختمانی است.

در حال حاضر ۵۰ درصد این نخاله‌ها که برای دفن به آبعلی فرستاده شده را استحصال می‌کنیم. موضوعی که از نگاه محیط‌زیست بسیار مهم است. همه توان ما برای حداقل کردن میزان دفن است. چرا که می‌دانید برای تولید هر تُن مصالح ساختمانی، چه آسیب و هزینه‌هایی به ساخت محیط‌زیست وارد می‌شود.

محمدی با بیان اینکه روزانه حدود ۸۰۰۰ تُن شن و ماسه در آبعلی استحصال می‌شود که این عدد قابل توجهی است، گفت: شن و ماسه‌هایی که در گذشته دفن شده را دوباره استحصال می‌کنیم و به چرخه تولید باز می‌گردانیم؛ این یکی از اهداف جدی ماست که اول کاهش دفن  و سپس استحصال را داشته باشیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا