اجتماعی

الزام شهرداری تهران به ارایه برنامه‌های اجرایی و عملیاتی در” کاهش تورم و افزایش تولید”

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارکان مدیریت شهری از مهمترین دستگاه های اجرایی در کاهش تورم و افزایش تولید است و لذا سهم این دستگاه در تحقق شعار سال باید معین و مشخص شود و از اینور لازم شهرداری برنامه عملیاتی در این خصوص به شورای اسلامی شهر تهران ارایه دهد.

به گزارش ساختمان آنلاین، احمد صادقی با اشاره به اهمیت شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان کاهش تورم و افزایش تولید گفت: امروز ما در شرایطی خاص قرار داریم و مقام معظم رهبری به بهترین شکل این شرایط را درک و راهکار برون رفت از مشکلات را نمایان کردند.

وی افزود: باعنایت به نامگذاری سال 1402 توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال مهار تورم و افزایش تولید به عنوان سیاست کلان نظام جمهوری اسلامی ، یکی از مهمترین دستگاه های اجرایی در کاهش تورم و افزایش تولید در شهر تهران می توانند مجموعه ارکان مدیریت شهری می باشند.

صادقی خاطر نشان ساخت: لذا سهم مدیریت شهری در تحقق شعار سال می بایست تعریف شود و برنامه ها و اقدامات اجرایی وعملیاتی شهرداری تهران با این رویکرد بازتعریف و بازطراحی شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از اینرو طرح یک فوریتی «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه برنامه های اجرایی وعملیاتی مدیریت شهری در کاهش تورم وافزایش تولید» تقدیم هیات رییسه شورا شد.

صادقی گفت: از طرفی با توجه به فشار های اقتصادی بر روی خانواده های تهرانی و افزایش افسارگسیخته هزینه های زندگی شهری از یک طرف و از طرف دیگر نقش مدیریت شهری در ارائه خدمات به شهروندان، سهم مدیریت شهری در سبد هزینه های خانوار می بایست تدقیق و نسبت به کاهش فشارهای اقتصادی به سبد هزینه خانوار اقدام عاجل صورت پذیرد.

احمد صادقی اظهار داشت: از این رو می بایست جهت نیل به اهداف ذیل سهم مدیریت شهری تعیین و اقدامات عملیاتی برای تحقق شعار سال صورت پذیرد:

– کاهش هزینه های زندگی در سبد معیشتی مردم

– کاهش هزینه های حمل و نقل عمومی

– کاهش هزینه های تهیه مایحتاج روزمره غذایی

– کاهش هزینه های گردشگری و بهره مندی از اماکن شهری

– کاهش عوارض های واحد های تولیدی ساختمانی و کسب و پیشه

– تقویت فرصت های اشتغال زایی و کار آفرینی و حمایت از تولید داخلی

– کاهش هزینه های ساخت واجاره مسکن

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: بر اساس ماده واحده این طرح شهرداری تهران موظف است ظرف مدت حداکثر یک ماه نسبت به ارسال لایحه برنامه های عملیاتی و اجرایی مدیریت شهری به منظور تحقق شعارکاهش تورم وافزایش تولید جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تهران اقدام نماید.

گفتنی طرح مذکور با امضای کلیه اعضای حاضر با بیست رای به تصویب رسید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا