اجتماعیدیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

نوسازی بافت‌های فرسوده چشم انتظار تصمیمات کمیسیون ماده پنج

مدیرعامل نوسازی شهر تهران با بیان اینکه در کمیسیون ماده پنج مصوبه‌ای به تصویب رسیده که در حال حاضر در مرحله اخذ تأیید نهایی است گفت:ابلاغ این مصوبه سبب تحول در فرآیند احیای بافتهای فرسود خواهد شد.

دکتر سید مهدی هدایت در گفتگو‌ با خبرنگار پایگاه خبری ساختمان آنلاین اظهار داشت: در پایتخت حدود 14 هزار هکتار محدوده بافت‌های ناپایدار وجود دارد که از این میزان، 4427 هکتار آن شرایط لازم برای فرسودگی را دارند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اعلام کرد که در سال‌های گذشته بخش زیادی از این محدوده‌ها نوسازی شده بود، اما در برخی مناطق مشوق‌هایی برای احیای بافت‌های فرسوده تصویب نشده بود و روند نوسازی متوقف مانده بود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود :با همکاری معاون اول رئیس‌جمهور، در کمیسیون ماده پنج مصوبه‌ای را به تصویب رسیده که در حال حاضر در مرحله اخذ تأیید نهایی است.

وی گفت:امیدواریم با اخذ این مصوبه، بتوانند به 10 هزار هکتار باقی‌مانده از بافت‌های ناپایدار نیز مشوق‌های شهرسازی و تأمین خدمات را اعمال کنند.

مدیرعامل سازمان نوسازی تصریح کرد :بخش عمده‌ای از این بافت‌های فرسوده در مناطق جنوبی شهر تهران قرار دارند.

وی با اشاره به حمایت‌های دولت و شهرداری در این زمینه خاطرنشان ساخت:انتظار می رود که با تسهیل فرآیندها در کمیسیون ماده پنج و همچنین با توجه به تأکید مرحوم آیت‌الله رئیسی بر تسریع در احیای بافت‌های فرسوده، بتوانیم این مصوبه را به مرحله اجرا برسانیم و جریان نوسازی را در این محدوده‌ها فعال کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا