اجتماعی

از تعیین تکلیف اخذ مطالبات شهرسازی تا نام‌گذاری معبری به یاد شهید آرمان علی‌وردی

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرر تهران، مهدی چمران، در جمع خبرنگاران درخصوص جلسه هم اندیشی امروز شورا بیان کرد: در دستور امروز یک فوریتی قرار داشت که هفته گذشته به نتیجه نرسید بنابراین در این جلسه ادامه آن مورد بررسی قرار گرفت و برای اینکه بتوانیم در این جلسه یه یک اجماع کلی برسیم، در طول هفته جلساتی در این زمینه با رؤسای کمیسیون‎های مربوطه انجام شد. امروز نیز جلسه‌ای قبل از جلسه رسمی شورا انجام شده و به نتایجی دست یافتیم.
چمران ادامه داد: بر اساس نتایج اخذ شده تصمیم بر آن شد افرادی که قصد پرداخت عوارض خود را دارند با طی مراحل لازم بتوانند از 20 آبان به مدت یک ماه یعنی  تا 20  ماه آینده از تخفیف 40 دردصدی و به همین ترتیب در ماه‌های بعدی از تخفیف 35 و 30 درصدی برخوردار شوند و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت تا مجدد به همان روال عادی خود بازگردد تا به این طریق افرادی که عوارض خود را به صورت نقد می‌پردازند از این تخفیفات برخوردار شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: جدولی نیز به این اصلاحیه ضمیمه شد با این هدف که مواردی که در رده‌های پایین قرار دارند بیشتر از این تخفیفات بهره مند شوند یعنی افراد بیشتری مشمول این قانون شوند؛ بنابراین قرار شد مبلغ یک میلیارد تومان  40 درصد، یک تا 25 میلیارد تومان 35 درصد، از 25 تا 50 میلیارد تومان، 36 درصد و از 50 میلیارد تومان به بالا، 34 درصد مشمول تخفیف شوند.
وی در ادامه تصریح کرد: نزدیک به 10 هزار نفر در بخش اول یعنی تا یک میلیارد تومان هستند، این درحالی است که ارقام بالاتر تعداد کمتری را مشمول می‌شود یعنی شاید 25 یا 26 پروژه. از این رو با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی تخفیفی در این زمینه لحاظ شده است تا کسانی که فیش دریافت کرده اما موفق به پرداخت نشده‌اند از این فرصت استفاده کنند که البته این قانون جرایم قطع درختان و تخلفات ماده 100 را شامل نمی‌شود.
چمران گفت: با این مصوبه تمام افراد می‌توانند با امکان تقسیط مصوب در دوره دوم و نه الان، بدون بهره به مدت 24 ماه استفاده کنند به این معنا که تخلفات ماده 100 نیز مشمول امکان تقسیط می‌شوند. این بازه زمانی برای ایثارگران 36 ماه است. این اقدام، گشایشی را برای مردم ایجاد می‌کند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بیان کرد: قرار شد در شهران (منطقه 5 تهران)، خیابانی به یاد شهید آرمان علی وردی تغییر نام یابد که دو فوریت آن به تایید و تصویب اعضای شورا رسید.
وی در پایان در خصوص تعیین تکلیف انتصابات یکساله اظهار کرد: در مورد انتصاباتی که حکم سرپرستی دارند، مقرر شد در بازه زمانی تعیین شده هر چه زودتر تصمیم گیری شوند اگر بنا بر ابقای سرپرست و یا جایگزینی است، سریع‌تر انجام شود.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا