اجتماعی

سلب مسئولیت تعیین عوارض از شوراها

به گزارش ساختمان آنلاین: رئیس شورا در ادامه تذکر سید احمد علوی در خصوص مصوبات اخیر مجلس نسبت به سلب برخی اختیارات شوراها اظهار داشت: مسئولیت مدیریت شهرها به عهده شوراها است اما طی قانونی که هفته گذشته توسط مجلس تصویب شد، بخشی از مسئولیت و وظیفه شورا از شوراها سلب شده و به وزارت کشور داده شد.
مهدی چمران در این راستا تشریح کرد: پیش از این شوراها می توانستند عوارض را تصویب و اجرایی کنند که با توجه به تفاوت های شهرها و عوارض ایشان به خوبی توان رسیدگی به این کار را داشتند. اما متاسفانه مجلس شورای اسلامی این مسئولیت را به وزارت کشور سپرده است و لذا شوراها باید عوارض را قبل از پایان سال با تایید شورای عالی استان ها به وزارت کشور اعلام کنند و وزارت کشور آن را تصویب و ابلاغ کند و این گرفتن اختیارات شوراها است.
او افزود: همچنین یکی از کمیسیون های مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داده است که حسابرسی را هم از شوراها گرفته و به عهده سازمان حسابرسی بگذارند و شهرداری ها توسط سازمان حسابرسی، مورد بررسی قرار بگیرند و و این به ضرر شوراهاست.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا