اجتماعی

عضو شورای شهر تهران خبر داد: شناسنامه ۶۰ درصد از باغات کن به نتیجه رسیده است

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران مهدی بابایی رئیس کمیته باغات و فضای سبز شورای‌ اسلامی شهر تهران با اشاره به ارایه گزارش تهیه شناسنامه باغات کن در جلسه کمیته باغات، بر ضرورت تعیین تکلیف مردم در محدوده باغات کن، تاکید کرد.
وی با بیان اینکه شناسنامه باغات به شکل الکترونیکی توسط مشاور در دست تهیه است، افزود: این باغات ذخیره ارزشمند اکولوژیکی تهران هستند و بهترین روش نگهداشت، روش هوشمند است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که در حال حاضر پیشرفت تهیه شناسنامه الکترونیکی این باغات حدود ۶۰ درصد است و از شهرداری تهران و سازمان بوستان ها خواسته ایم که لایحه مربوطه را تا پایان امسال برای تصویب به شورای شهر ارائه کند تا در صحن بررسی و تصویب شود.
لایحه شناسنامه باغات کن تا پایان امسال به نتیجه می رسد
بابایی تاکید کرد: تاخیر در ارائه لایحه به دلیل تراکم بالای درختان باغات کن و عدم تعیین تکلیف شهروندان در این منطقه، موجب تخریب این فضا و از بین رفتن ذخیره اکولوژیکی تهران می شود.
رئیس کمیته باغات و فضای سبز شورای‌ اسلامی شهر تهران با تاکید بر ضرورت استفاده از اطلاعات موجود شناسنامه باغات در کمیسیون های تخصصی و به ویژه کمیسیون و معاونت شهرسازی و معماری، خاطر نشان کرد: این اطلاعات نباید صرفا در سازمان پارکها استفاده شود، بلکه باید به منظور بهره برداری و تعیین تکلیف مالکان و ذی نفعان،  در اختیار معاونت شهرسازی قرار گیرد.
بابایی عنوان کرد: ضروری است تا تعیین تکلیف باغات کن به عنوان دغدغه مردم در دستور کار معاونت شهرسازی و معماری باشد تا از ساخت و ساز های غیر مجاز نیز جلوگیری شود.
باغات فرحزاد، ازگل و دره حسنک در نوبت بررسی تهیه شناسنامه
به گفته وی، تهیه‌ شناسنامه باغات مصوبه شورای شهر است و پس از محدوده کن، نوبت به تهیه شناسنامه باغات محلات فرحزاد در منطقه ۲ شهرداری،  ازگل در منطقه یک و دره حسنک در منطقه ۲ خواهد رسید .

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا