شناسایی 102هکتار بافت فرسوده در فردیس

0

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری فردیس اعلام کرد: ۱۰۲ هکتار بافت فرسوده مسکونی در این شهرستان شناسایی شده که باید در طرح بازآفرینی نسبت به بازسازی آن اقدام کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین:  بهزاد پرویزی افزود: از این میزان ۵۷ هکتار بافت فرسوده در شهر فردیس و ۴۵ هکتار شهر مشکین دشت شناسایی شده است.

مناطق « پیک» و «اهری» فردیس بیشترین بافت فرسوده و ناکارآمد را به خود اختصاص داده اند.

وی به سکونتگاه های غیر رسمی شهر فردیس اشاره کرد و اظهار داشت: این سکونتگاه ها در محله های سپید دشت و اسکویی است و قرارداد بازآفرینی آنها با شرکت مشاور منعقد شده است.

پرویزی با بیان اینکه عملکرد دستگاه های اجرایی فردیس در موضوع ستاد بازآفرینی پایدار شهری قابل قبول نیست، گفت: دستگاه های مربوطه باید دراسرع وقت نسبت به ارائه آمار و اطلاعات لازم در جهت اجرایی و عملیاتی شدن پروژه بازآفرینی اقدام کنند.

معاون فرماندار فردیس گفت: ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز، نظارت بر عملکرد ستاد بازآفرینی شهری، پیگیری طرح های تفصیلی و جامع و تعیین زمین برای استقرار مراکز خدمات درمانی ضروری است.

پرویزی افزود: فعال سازی اداره راه و شهرسازی در شهرستان نوپای فردیس باید در اولویت قرار گیرد زیرا باید تدابیر لازم برای بازآفرینی بافت های فرسوده در این شهرستان اتخاذ شود.

وی تاکید کرد که به منظور دستیابی به هدف های ستاد بازآفرینی شهری، باید مردم را با اطلاع رسانی صحیح، به مشارکت در نوسازی بافت‌های فرسوده ترغیب کرد.

شهرستان فردیس با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.