فن آوری های ساختمانیمجله خبری

10 شهر برتر جهان در رشد قیمت مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  در مقاله‌ای شرکت مشاوره Knight Frank، بر اساس نتایج سه ماه اول سال ۲۰۲۱ در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۲۰ قیمت واحدهای مسکونی تقریبا ۳۴ برابر شده است.

سه شهر برتر شامل دو پایتخت هستند، یعنی آنکارا در ترکیه و ولینگنون نیوزیلند با شاخص‌های ۳۰.۳ و ۳۰.۱ درصد. بدین ترتیب ازمیر طی یک سال به جایگاه سوم رسیده، آنکارا از جایگاه چهارم به اول و ولینگنون از رتبه ۳۲، دوم شده است.

شهر‌های استانبول در ترکیه (رشد ۲۸.۸) سئول پایتخت کره جنوبی (۲۶.۱ درصد)، گالیفاکس کانادا (۲۲.۵ درصد)، مسکو (۲۲.۴ درصد) و سنت پترزبورگ (۲۲.۱ درصد) در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

پایتخت روسیه طی یک سال از جایگاه ۱۴۳ صعود کرده و سنت پترزبورگ برعکس کاهش قیمت خانه مسکونی را داشته است. شهر‌های دهلی، ابوظبی، لیوبلیان (اسلونی)، نیکوسی (قبرس) و آبردین (اسکاتلند) حتی یک درصد هم پیشرفت قیمتی نداشتند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا