بورس و بازارمجله خبری

واگذاری ۱۰۰۰ فقره زمین در پردیس زیر قیمت بازار/ اراضی واگذار شده مسترد می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا رضایی کوچی در نشست رسیدگی به درخواست‌های شهروندان ساکن در مسکن‌های مهر پردیس با یادآوری اینکه سال 87 حدود 50 هزار میلیارد تومان خط اعتباری برای ساخت 2 میلیون مسکن مهر اختصاص یافت و بنا بود جانمایی محل ساخت و نظارت خوبی برای مسکن مهر داشته باشیم، اظهار کرد: در زمان اجرا و شروع کار ایراداتی وجود داشت، چراکه در یک منطقه نزدیک تهران جانمایی درستی صورت نگرفت و ارائه خدمات و نیازهای یک شهر بزرگ 300 هزار نفری -پردیس- دیده نشد.

وی افزود: ارائه خدمات، ساخت مراکز تجاری، رفاهی، درمانی، فضای سبز، مدرسه و غیره دیده نشد و طراحی خوبی از اول وجود نداشت تا زمین هایی را با کاربری تجاری به صورت آزاد به فروش بگذارند. اکنون دسترسی ساکنان به مراکز تجاری، درمانی، و غیره بسیار کم است و این یعنی طراحی اولیه خوب نبوده و کار هر فاز این شهر را شروع کردند و بعد یادشان افتاد که این شهر به خدمات نیاز دارد.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی تامین حدود 14 هزار‌ میلیارد تومان بودجه برای تکمیل و تحویل مساکن مهر است، تاکید کرد: در کوتاه ترین زمان دستگاه خودپرداز در فازهای جدید باید راه‌اندازی شود و برای رفع دیگر مشکلات، جلساتی را در کمیسیون عمران و با حضور نمایندگان تهران، متقاضیان و مسئولان شهرستان برگزار و نتایج آن را اعلام خواهیم کرد و این جلسات استمرار خواهد داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: خدمات زیربنایی و غیره را با فرمول باز پس‌گیری زمین های تجاری و اقتصادی که به افراد واگذار شده و شخص هیچ اقدامی برای ساخت انجام نداده دنبال خواهیم کرد و این زمین‌ها را به دولت مسترد و برای تامین مالی آن منطقه استفاده می‌شود.

رضایی کوچی اضافه کرد: 1000 پرونده از زمین‌هایی که طی سال‌های گذشته با قیمتی پایین واگذار شده اما خریدار کاری انجام نداده، وجود دارد  این زمین‌ها می تواند تبدیل به منابع مالی برای دولت جهت تکمیل مسکن مهر پردیس خواهد شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا