مجله خبریراه و شهرسازی

جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن از اسلام‌شهر به رباط‌کریم منتفی شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اختیاری‌شدن جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلام‌شهر به رباط‌کریم و حل مشکل تأمین زمین موردنیاز خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، طی روزهای اخیر اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران با ارسال پیامکی به‌شرح زیر از عدم تأمین زمین مناسب نهضت ملی مسکن در اسلام‌شهر و انتقال متقاضیان این طرح به رباط‌کریم خبر داده بود؛

«متقاضی محترم طرح نهضت ملی مسکن، با عنایت به عدم تأمین اراضی مناسب در شهرستان اسلام‌شهر و با توجه به وجود ظرفیت خالی در شهرستان مجاور به شهرستان رباط‌کریم انتقال داده می‌شوید.

متقضی است در صورت عدم تمایل به ساماندهی در شهرستان مذکور جهت انصراف حداکثر تا تاریخ 1402/08/30 به اداره راه و شهرسازی اسلام‌شهر واقع در شهرک قائمیه مراجعه کنید، اداره کل راه و شهرسازی استان تهران»

در ادامه با پیگیری‌ها اداره‌کل راه و شهرسازی تهران در خصوص ارسال پیامک جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلام‌شهر به رباط‌کریم اعلام کرد: 5500 نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در جنوب غرب تهران یعنی اسلام‌شهر و رباط‌کریم تأییدیه نهایی شده‌اند.

بر این اساس در اسلام‌شهر در پروژه شهید همت پلاک عدل‌آباد ساخت 2680 واحد، در پروژه شهید سلیمانی پلاک واوان 800 واحد و در پروژه شهید کلانتری پلاک ملک‌آباد 770 واحد آغاز شده است.

از 5500 متقاضی واجد شرایط ساخت 4250 واحد آغاز شده است. مابقی واحدها یعنی 1250 واحد در بازارک رباط‌کریم جانمایی شده است.

روشن مدیر روابط عمومی راه و شهرسازی استان تهران نیز در این باره با بیان این‌که ظرفیت سایت بازارک رباط‌کریم 5380 واحد است، گفت: این سایت حدود 12 کیلومتر با اسلام‌شهر فاصله دارد.

وی یادآور شد:‌ از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده‌ایم که در کدام پروژه قرار دارند و ارسال پیامک نیز با همین هدف انجام شده است.

این در حالی است که به‌فاصله 2 روز پس از اطلاع‌رسانی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از منتفی شدن جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن از اسلام‌شهر به رباط‌کریم خبر داد.

حسین جنتی اظهار کرد: الزام جابه‌جایی تعدادی از متقاضیان نهضت ملی مسکن که از طریق پیامک به آنها اطلاع‌رسانی شده بود، منتفی است.

وی توضیح داد: با بررسی‌های صورت‌گرفته و پیگیری اداره راه و شهرسازی استان تهران، در حال تأمین زمین موردنیاز برای ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن این متقاضیان هستیم.

وی تصریح کرد: البته متقاضیان این اختیار را دارند که تأمین زمین آنها از اسلام‌شهر به رباط‌کریم منتقل شود.

وی تأکید کرد: این کار اختیاری است و هیچ الزامی در رابطه با آن وجود ندارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا