راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

واکنش”رضایی‌کوچی” به اقساط ۱۵ میلیونی خانه‌های نهضت ملی مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در جمع خبرنگاران در واکنش به صحبت‌های مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید د رباره اقساط 10 تا 15 میلیون تومانی تسهیلات واحدهای نهضت ملی مسکن طی دوره بازپرداخت 5ساله گفت: هنگام تصویب قانون جهش تولید و تامین مسکن تصمیم بر این بود که حداکثر اقساط پرداختی متقاضیان بیش از 40 درصد درآمد آنها نباشد، بدین معنی که اقساط واحدهای مسکونی ساخته شده در قالب قانون جهش تولید مسکن باید زیر 5 میلیون تومان باشد.

وی ادامه داد: در قانون جهش تولید مسکن صندوقی تحت عنوان «صندوق ملی مسکن» پیش بینی کردیم که منابع آن به صورت قرض الحسنه بوده و نرخ سود و بازپرداخت تسهیلات را تعدیل می‌کند. در سال گذشته 30 هزار میلیارد تومان به این صندوق ملی مسکن تزریق شده که از محل بازپرداخت اقساط مسکن مهر و کمک های دولتی بوده است از این رو میانگین نرخ سود تسهیلات خانه‌های ساخته شده باید 8 الی 10 درصد باشد.

نماینده جهرم در مجلس عنوان کرد: این که یکی از مسئولان دولتی نرخ اقساط تسهیلات واحدهای قانون جهش تولید مسکن را 10 الی 15 میلیون تومان اعلام می‌کند، به هیچ عنوان امکان پذیر نبوده و اگر قرار است چنین ارقامی دریافت شود باید گفت، متقاضیان امکان پرداخت چنین مبلغی را ندارند.

رضایی‌کوچی تصریح  کرد: از مسئولان خواهشمندم در مصاحبه‌های خود مطالبی غیر واقعی نگویند که مردم نا امید شوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: اقساط واحدهای قانون جهش تولید مسکن به صورت پلکانی طراحی شده و باید برای شروع زیر 5 میلیون تومان باشد. از طرفی جامعه هدف این قانون نیز اقشار متوسط رو به پایین از لحاظ درآمدی نظیر کارمندان و کارگران هستند که امکان پرداخت اقساط 10 الی 15 میلیون تومانی را ندارند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا