راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

تلاش نظام مهندسی کشور برای کاهش تعارض منافع برخی مهندسان

به گزارش ساختمان آنلاین: حمزه شکیب سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در نامه‌ای به محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی پیشنهادهایی برای «منع پذیرش اموری که زمینه و موجبات نمایندگی یا قبول منافع متعارض را فراهم می آورد» ارائه داد و خواستار اعمال آنها در دستورالعمل مربوطه به قید فوریت شد.

بر این اساس سرپرست نظام‌مهندسی ساختمان کشور درخواست داده تا رئیس، اعضای هیئت رئیسه و خزانه دار سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها مشمول کلیه مفاد بخشنامه منع تعارض منافع شوند.

همچنین شکیب پیشنهاد داده تا امکان فعالیت اعضای هیئت مدیره سازمان‌های استانی نظام‌مهندسی ساخمان در بخش خدمات مهندسی معادل مهندسان هم پیاه و هم رشته آنها در همان استان وجود داشته باشد.

سرپرست نظام‌مهندسی ساختمان کشور همچنین خواستار آن شده تا اعضای هیئت رئیسه و هیئت مدیره و همچنین بازرسان سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها اجازه حضور در شرکت‌های حقوقی خدمات مهندسی به هر شکل اعم از سهام داری، مدیریت یا امتیازآوری منع شوند.

تلاش نظام مهندسی کشور برای کاهش تعارض منافع برخی مهندسان

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا