راه و شهرسازیمجله خبری

آزمون ورود به حرفه مهندسان ۸ و ۹ دی برگزار می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، «حامد مانی‌فر» مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اعلام برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در روزهای ۸ و ۹ دی ماه اعلام کرد: در این دوره از آزمون‌ها ۱۵۷ هزار و ۸۲۱ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۳۵ نفر خانم و مابقی مرد هستند.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان ادامه داد: این دوره از آزمون‌ها در هفت رشته مهندسی شامل معماری، شهرسازی، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، نقشه‌برداری، ترافیک در صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا برگزار می‌شود.

مانی‌فر ادامه داد: این آزمون در روز پنجشنبه و جمعه ۸ و ۹ دی ماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان رقابتی نیست، توضیح داد: مطابق دوره‌های قبل افرادی که نمره ۵۰ را کسب کنند به عنوان قبول شده آزمون تلقی می‌شوند.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان تصریح کرد: منابع آزمون نیز در هنگام ثبت‌نام به اطلاع شرکت‌کنندگان رسیده و منابع نسبت به دوره گذشته به غیر از رشته شهرسازی که منابع کمتری به منظور سهولت در مطالعه معرفی شده است، تغییری نداشته است.

در سال جاری، آزمون ورود به حرفه مهندسان در تیرماه شامل طراحی معماری و شهریورماه در تمامی رشته‌ها به شکل تستی برگزار شد. همچنین علاوه بر آزمون دی‌ ماه در اسفند نیز آزمون برگزار خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا