راه و شهرسازیمجله خبری

مساکن مهر‌ی که کلنگی شد،‌ تحویل نشد

به گزارش ساختمان آنلاین:  اوایل ماه جاری عباس قنبری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به این‌که قانون‌گذار وظایف شرکت عمران و مدیریت شهری را وضع کرده و بین این دو نهاد اختلافی وجود ندارد، اظهار کرد: ما تمام تلاش خود را برای ایجاد آرامستان برای شهر جدید هشتگرد می‌کنیم و کارشناسان ما در حال مطالعه برای پیدا کردن زمینی در این خصوص هستند تا با زمینی که در دوره گذشته جانمایی شده بود، جابجا کنیم.

وی با بیان این‌که شرکت عمران وظیفه دارد شهر جدید را به لحاظ زیرساختی مهیا و به دستگاه‌های مربوطه واگذار کند، افزود: 4500 واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد متقاضی ندارد  و بلاتکلیف است.

فارغ از 4500 واحدی که به گفته مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد فاقد متقاضی است، بخش زیادی از واحدهای مسکن مهر این شهر به دلیل کم‌کاری شرکت‌های خدمات‌رسان قابل واگذاری نیست.

یکی از متقاضیان مسکن مهر هشتگرد در این‌باره می‌گوید: سال 90 در مسکن مهر هشتگرد ثبت‌نام کردم و قرار بود 18 ماهه واحدم تحویل شود.

وی با بیان این‌که تا سال 92 تمام آورده خود را بر اساس اعلام شرکت عمران هشتگرد واریز کردم، افزود: حدود 2 سال است اقساط تسهیلات این واحد را پرداخت می‌کنیم اما به دلیل نبود زیرساخت‌های مربوط به آب، برف، گاز و محوطه‌سازی قابل واگذاری نیست.

وی با اشاره به این‌که به امید خانه‌دار شدن در طرح مسکن مهر ثبت‌نام کردم، تصریح کرد:‌ ماهانه حدود 4 میلیون و 300 هزار تومان حقوق می‌گیریم که حدود 2 میلیون تومان آنرا اجاره می‌دهم.

وی با بیان این‌که واحد مسکن مهرم فرسوده و کلنگی شده است، اضافه کرد: 11 سال از عمر این واحد گذشته و پیمانکار به دلیل فرسودگی آنرا مجددا رنگ زده است.

وی خواستار رسیدگی شرکت عمران هشتگرد به مشکل متقاضیان مسکن مهر این شهر شد و افزود: انتظار داریم مسئولان به خواسته ما توجه کنند، دیگر توان اجاره‌نشینی را نداریم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا