راه و شهرسازیمجله خبری

پیگیری جدی تأخیرات عملکردی پیمانکاران به ویژه در حوزه مسکن مهر

به گزارش ساختمان آنلاین:   جلسات پایش سه شهر جدید پردیس، پرند و هشتگرد با حضور علیرضا جعفری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، اعضای هیئت مدیره، مدیران عامل شهرهای مذکور و سایر مدیران مربوطه طی روزهای گذشته با دستور کار بررسی عملکرد پروژه های مسکن مهر، بررسی عملکرد آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن و تأمین زمین، پروژه های عمرانی روبنایی و زیربنایی و مترو و همچنین پروژه های مشارکتی برگزار شد.

جعفری در این جلسات با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریعتر پروژه های مسکن مهر بیان کرد: تمامی شهرها به ویژه سه شهر نام برده شناسنامه دقیقی از آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر باقیمانده تهیه کرده و شرایط کنونی هر پروژه در زمینه های گوناگون را ذکر کنند.

وی همچنین ادامه داد: تمامی شهرها پروژه های روبنایی با پیشرفت بالای 90 درصد را در اولویت قرار داده و آن ها را برای افتتاح و بهره برداری تا پایان شهریورماه آماده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مدیران عامل باید هرچه سریعتر تمامی پروژه های روبنایی ساخته شده که هنوز از سوی نهادهای خدمات رسان و اجرایی به بهره برداری نرسیده اند را تعیین تکلیف کنند گفت: مدیران به جدیت تأخیرات تمامی پیمانکاران در عملکرد اجرایی به ویژه در حوزه مسکن مهر را پیگیری و بررسی کنند.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید در طول این جلسات به تهیه بسته تهاتری تأمین مالی پروژه های مسکن مهر در ابعاد اراضی و مستغلات و … در شهرهایی که دارای مشکل مذکور هستند تأکید کرده و گفت: تهیه و پرداخت مطالبات پیمانکاران سریعا در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش شرکت عمران شهرهای جدید، جعفری همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود به استخراج و نیازهای منطقه ای هر شهر و کمبود فضاهای خدماتی آن ها اشاره کرد و گفت: مدیران عامل به فوریت این اقدام را انجام و همراه با آماد سازی اراضی شهر برای تأمین مالی پروژه های مختلف با محوریت تکمیل مسکن مهر در دستور کار خود قرار دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا