راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

دادستان به موضوع معاملات امتیاز مسکن ملی ورود کرد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از صدا و سیما، بهروز عباسی در نامه ای به اداره کل راه و شهر سازی استان زنجان با بیان اینکه متاسفانه برخی از مشاوران املاک در سطح شهر اقدام به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی می کنند، اظهار کرد: حتی در مواردی نیز واگذاری این امتیاز همزمان به اشخاص متعدد و با دریافت مبالغی از چندین فرد انجام شده که باعث از دست رفتن سرمایه افراد فریب خورده و افزایش مراجعان به مراجع قضایی شده است.

براساس اعلام دادستان زنجان از آنجا که این امتیاز در این مرحله قائم به شخص محسوب می شود و از طرفی واگذاری آن با اهداف طرح منافات دارد و مشخص نبودن اوصاف مورد قرارداد زمینه بروز اختلافات آتی را نیز به همراه خواهد داشت، مقتضی است در راستای صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم و تشکیل پرونده های قضایی، همه مشاوران املاک باید توجه به این نکات داشته و از عقد قرارداد این مسکن ها خودداری کنند.

وی ادامه داد: بناست بازرسی های مستمر و منظمی به منظور مقابله با تخلفات در این حوزه انجام و ظرف ۳۰ روز آینده موارد به دادسرای زنجان ارسال شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا