بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

طرح نهضت مسکن در مشهد بزودی اجرایی می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی،رستم قاسمی در حاشیه بازدید از زمین های آماده طرح ملی مسکن مشهد در گفت و گو با خبرنگاران بیان داشت: زمین اختصاص یافته در مشهد برای این طرح مناسب و نزدیک به خدمات شهری است و بزودی عملیات اجرایی بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی در این کلانشهر ساخته خواهد شد.

وی بیان کرد: خراسان رضوی حدود ۹۰ شهر بزرگ و کوچک دارد که اکنون مشکلات زمین طرح ملی مسکن در حدود ۷۰ شهر این استان رفع شده است که در شهرستان ها به صورت یک طبقه و ۲ طبقه برای ساخت واگذار می‌ شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در قالب این طرح ۲۴۰ هکتار زمین متعلق به آستان قدس است که با راه و شهرسازی درحال تهاتر است و آماده سازی این اراضی توسط امور اجرایی بنیاد مسکن در حال انجام است و احداث ۳۰ تا ۴۰ هزار واحد از طرح نهضت ملی مسکن در مشهد قطعی شده است.

رستم قاسمی، معاونان وزیر و اعضای کمیسیون عمران مجلس به منظور نظارت میدانی از پروژه های عمرانی استان خراسان رضوی و بازدید از بافت فرسوده کلانشهر مشهد به این منطقه سفر کردند.

در این سفر معاونان وزیر راه و شهرسازی از جمله عباسی معاون مسکن و ساختمان، آیینی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازافرینی شهری ایران، یزدانی معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها، خادمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل حضور دارند.

بنابر این گزارش چهارمین مرحله تخصیص واحدهای طرح نهضت ملی مسکن به متقاضیان در خراسان رضوی، مراسم قرعه کشی و تخصیص بلوک چهار هزارو ۲۹۰ واحد روز سه شنبه در شهرستان نیشابور با حضور استاندار خراسان رضوی آغاز شد.

همچنین در ماه گذشته آیین قرعه کشی چهار هزار و ۳۰ قطعه زمین در قالب اجرای طرح نهضت ملی مسکن در ۶ شهر خراسان رضوی در شهرستان تایباد برگزار شد.

در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی ۶۰ هزار واحد در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر، ۶۰ هزار واحد در شهرهای بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق روستایی و حدود ۱۱۰ هزار واحد نیز در مشهد و حومه آن ساخته خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا