بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

ساخت‌وساز مسکن در پایتخت رونق گرفته است

به گزارش ساختمان آنلاین:  آیین آغاز احداث بیش از 10 هزار واحد مسکونی در قالب قرارگاه جهادی مسکن و در ادامه شنبه های امید و افتخار (ششمین شنبه امید و افتخار) صبح امروز با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران و برخی از اعضای شورای شهر و همچنین برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

حمیدرضا صارمی؛ معاون شهرسازی و شهرداری تهران در ابتدای مراسم اظهار کرد: قرارگاه مسکن شهر تهران با تدبیر شهردار تهران در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با چهار هدف راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: نخستین هدف رفع موانع ساخت مسکن، دومین هدف کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی، سومین هدف نوسازی بافت فرسوده و چهارمین هدف نیز بهبود وضعیت مسکن در شهر تهران است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: تاکنون قرارداد احداث 2 هزار و 200 هزار واحد مسکونی با مجموعه های مختلف دولتی و خصوصی انعقاد شده است؛ همچنین در قرارگاه امروز نیز کلنگ احداث بیش از 10 هزار واحد مسکونی به زمین زده خواهد شد.

صارمی ادامه داد: 65 درصد از سرانه های امید این منطقه تامین خواهد شد و قدرالسهم ارتش نیز بخشی به تامین سرانه های امید اختصاص داده خواهد شد تا معضل رکود مسکن را برطرف کنیم.

وی افزود: پس از چندین سال به غیر از سال 1397 و در برهه ای از زمان، شاهد رونق صدور پروانه ساخت بوده ایم و مابقی سال ها نیز با رکود همراه شد، این در حالی است که در سال 1401 متراژ صدور پروانه دوباره بیشتر شده است.

معاون شهردار خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده 5 عملکرد صدور پروانه احداث در این دوره مدیریت شهری 46 درصد رشد داشته است و 96 هکتار نیز به فضای عمومی شهر افزوده شده است. این در حالی است که در جریان پروژه امروز 11 هکتار به کاربری های عمومی افزوده خواهد شد، علاوه بر اینکه در 6 هکتار متعلق به ارتش نیز سرانه های عمومی پیش بینی شده است.

صارمی تاکید کرد: در سال 1390، 35 میلیون مترمربع صدور پروانه ساخت انجام شده در حالی که در سال 1400 تنها پنج میلیون مترمربع صدور پروانه ساخت در تهران انجام شده و اگر امسال 10 میلیون مترمربع افزایش داشته باشیم در واقع 100 هزار میلیارد سرمایه گذاری شده و 160 شغل ایجاد خواهد شد.

سید علی یزدیخواه؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: امیدوارم شنبه های امید و افتخار تداوم داشته باشد و رویکرد تعادل بخشی بین شمال و جنوب هرچه بیشتر مورد توجه و عنایت قرار بگیرد.

وی با اشاره به آغاز کار شهردار جهادی در تهران گفت: روز به روز شاهد رونق و انجام برنامه های جدید برای توسعه شهر و رفاه مردم هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اگر در دولت ساخت مسکن با بهره صفر یا زیر 10 درصد انجام شود، نیازی به حضور وزارت راه و شهرسازی نداریم و مردم با همکاری بخش خصوصی می توانند وارد مقوله ساخت مسکن شده و بافت فرسوده را نوسازی کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا