مجله خبریبورس و بازار

نرخ شروع ساخت مسکن در آمریکا کاهش یافت

نرخ شروع ساخت مسکن ایالات متحده طی ژانویه کاهش ۴.۵ درصدی را ثبت کرد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس داده های منتشر شده توسط اداره سرشماری و وزارت مسکن و شهرسازی، شروع نرخ ساخت مسکن ایالات متحده در ژانویه ۴.۵ درصد کاهش یافت.

شروع ساخت مسکن که تغییر در تعداد ساختمان های مسکونی جدید را بررسی می کند به ۱.۳۰۹ میلیون واحد رسید زیرا افزایش نرخ های تهاجمی فدرال رزرو باعث افزایش هزینه های وام و کاهش تقاضا در بخش مسکن شد.

این رقم اندکی کمتر از برآورد تجدیدنظر شده دسامبر یعنی ۱.۳۷۱ میلیون است، در حالی که ۲۱.۴ درصد نسبت به رقم ژانویه ۲۰۲۲ (که ۱.۶۶۶ میلیون سالانه بود) کاهش یافته است.

پروانه های ساختمانی که شاخصی کلیدی از تقاضا در بازار است، در ژانویه ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱.۳۳۹ میلیون رسید.

رقم دسامبر برای پروانه های ساختمانی به ۱.۳۳۷ میلیون تغییر یافت. مجوزهای ساختمانی سالانه از ۱.۸۴۱ میلیون در ژانویه ۲۰۲۲، ۲۷.۳ درصد کاهش یافت.

در حالی که انتظار می رود فدرال رزرو در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، احتمال رکود اقتصادی ایالات متحده در سال جاری باعث پایین نگه داشتن تقاضای کلی در صنعت مسکن می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا