راه و شهرسازیمجله خبری

آغاز ساخت خانه‌های ویلایی در ۸ شهر جدید کشور

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، سید علیرضا مکبری در حاشیه بازدید از شهر جدید امیرکبیر با بیان اینکه در هشت شهر جدید کشور ساخت خانه‌های ویلایی و حیاط‌دار کلید خورده است، افزود: ساخت این مدل ساختمان‌سازی در شهرهایی که زمین به میزان کافی وجود داشته باشد و از طرفی مورد تقاضای مردم باشد، بدون شک انجام می‌شود و تاکنون نیز اقدامات مهمی در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به ظرفیت شهر جدید امیر کبیر، ادامه داد: این شهر جدید از جمله شهرهایی است که با نگاه ویلایی‌سازی و توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی طراحی شده و باید در مرحله بعدی که عملیات ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی هدفگذاری شده، نمادها، هویت‌ها و مؤلفه‌های داخلی و خارجی به خصوص در نمای ساختمان‌ها مد نظر قرار گیرد.

مکبری یادآور شد: سقف خانه‌ها نباید به صورت شیروانی باشد چرا که نماد یک خانه حیاط‌دار، مؤلفه‌های ایرانی و کاشیکاری فیروزه‌ای است که امکان اجرای آن در این سبک خانه‌سازی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی با ساخت خانه‌های ویلایی حیات‌دار رویکرد اصلی دولت سیزدهم در شهرهای جدید است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا