مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

فهرست جدید خانه‌های خالی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌گیرد

نشست مشترک سازمان امور مالیاتی و وزارت راه و شهرسازی با موضوع خانه‌های خالی با تاکید بر پیگیری فرآیند اخذ مالیات از واحد مسکونی خالی شناسایی شده برگزار شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نشست مشترک ساماندهی خانه‌های خالی و نحوه اخذ مالیات از آنها امروز سه شنبه (۱۶ خرداد) با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، سبحانیان رییس سازمان امور مالیاتی،‌ صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن، مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید، معاون مسکن و ساختمان و دیگر مدیران برگزار شد.

در این نشست نحوه اخذ مالیات از خانه‌های خالی، اولویت اخذ مالیات از مالکانی که بیش از دو واحد مسکونی خالی دارند و همچنین تاکید بر خوداظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست، ضمن ارایه آماری از بررسی خانه‌های خالی در شهرهای جدید پردیس، پرند، هشتگرد و شهر تهران، گزارشی از سوی سازمان امور مالیاتی مبنی بر نحوه همکاری با وزارت راه و شهرسازی ارایه شد.

یادآور می‌شود موضوع قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی از سال ۱۳۵۲ تاکنون مطرح بوده اما عزمی جدی برای اجرا قانون وجود نداشته که با برگزاری نشست‌ها و جلسات متعدد در این خصوص اقدام لازم در حال انجام است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا